Mercedes ir oficiāli paziņojuši, ka pēc 2022.gada sezonas pārtrauc līdzdalību Formula E čempionātā un koncentrēsies uz Formula 1.

Līdz ar to Mercedes kompānija, kuras pilots Niks de Vrīss svētdien kļuva par Formula E čempionu, pievienosies divām citām vācu kompānijām Audi un BMW, kuras jau ir paziņojušas par aiziešanu no elektrosko formulu sēriju čempionāta.

Tostarp pati Mercedes kompānija pagājušā mēnesī paziņoja par nodomiem līdz 2030.gadam ieviest pilnu spektru ar elektromobiļu klāstu un ieguldīt līdz 34 miljardiem šī virziena attīstībā. No šī tēriņu sadalījuma izriet arī plāni neturpināt iegultīt Formula E komandā, bet savas motoru sporta aktivitātes koncentrēt uz Formula 1 čempionātu.

Mercedes koncentrējas uz F1

Šobrīd Mercedes F1 komandā Daimler uzņēmumam pieder tikai trešdaļa, kamēr pārējās komandas daļas pieder Toto Volfam un sponsoram Ineos. Turklāt jaunais F1 virziens ar ierobežotiem tēriņiem un palielinātu naudas balvu fondu nozīmē salīdzinoši mazus ieguldījumus F1 projekta uzturēšanā. Pretim Mercedes kompānija saņem milzīgu publicitāti kā veiksmīgākā pēdējās desmitgades F1 komanda.

“Motoru sportā Formula E čempionāts ir bijusi laba platforma mūsu Mercedes-EQ brenda pilnveidošanai un nostiprināšanai,” skaidroja Daimler pārstāvis Markuss Šafers. “Nākotnē mēs turpināsim virzīt tehnoloģisko progresu jo īpaši elektromobiļu jomā, taču fokusēsimies uz Formula 1 čempionātu, kur pozicionēsim mūsu Mercedes-AMG kā augstas veikstspējas brendu.”

Līdz ar Audi, BMW un Mercedes aiziešanu, sarucis ražotāju skaits, kas piekrituši startēt jaunajā Formula E ērā ar Gen3 mašīnām. Jaguar, DS, Porsche un Nissan ir parakstījuši līgumu par dalību Formula E arī turpmāk un šiem ražotājiem pievienosies arī privātās komandas Mahindra, NIO333 un Dragon Penske.