“Alfa Romeo” Formula 1 komandas veterāns Kimi Raikonens paziņojis, ka šī ir viņa pēdējā sezona čempionātā, līdz ar to nākamgad allaž kodolīgo somu braucēju uz starta vairs neredzēsim.

Lai gan karjeras laikā Kimi Raikonens bija paņēmis divu gadu pauzi no F1, ko galvenokārt veltīja dalībai pasaules rallija čempionātā, viņš ir pieredzējušākais braucējs čempionāta vēsturē, piedaloties 342 sacīkstēs. Savu karjeru Raikonens uzsāka “Sauber” komandā 2001. gadā. Zīmīgi, ka tā ir tā pati komanda, kurā viņš brauc savā karjeras pēdējā sezonā (tikai zem “Alfa Romeo” zīmola).

Paziņojumu par F1 karjeras beigšanu Raikonens izplatījis ar ierakstu savā “Instagram” profilā. “Tas arī viss. Šī būs mana pēdējā F1 sezona. Šo lēmumu pieņēmu aizvadītajā ziemā. Tas nebija viegls lēmums, bet pēc sezonas ir laiks jaunām lietām. Lai gan sezona vēl nav galā, vēlos pateikties savai ģimenei, visām manām komandām, visiem manā karjerā iesaistītajiem un, it īpaši, lieliskajiem faniem, kuri visu šo laiku mani atbalstīja. Formula 1 etaps man būs noiets, bet dzīvē ir vēl daudz lietu, ko vēlos pieredzēt un izbaudīt. Tad jau redzēsimies! Ar cieņu, Kimi.

Savas karjeras laikā Kimi Raikonens izpelnījās uzmanību divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, pie sacīkšu mašīnas stūres bija dienas, kad viņš bija nenotverams. 2007. gadā pirmajā sezonā ar “Ferrari” komandu Raikonenam izdevās kļūt par pasaules čempionu tikai par vienu punktu pieveicot Fernando Alonso un Luisu Hamiltonu no “McLaren” komandas. Otrkārt, Raikonena personība un izcilā humorizjūta padarīja viņu par vienu no visu laiku mīlētākajiem braucējiem fanu vidū.

Skaidrības ap potenciālo “Alfa Romeo” braucēju sastāvu nākamai sezonai ir maz. Pēdējās dienās parādījušās baumas, ka izdevība tiks sniegta Formula E čempionam Nikam de Vrīsam. Tā kā Raikonena komandas biedra Antonio Džiovinaci līgums beidzas šīs sezonas izskaņā, tad pastāv liela varbūtība, ka “Alfa Romeo” nomainīs abus braucējus. Bez de Vrīsa potenciālie kandidāti ir Valteri Botass, Miks Šūmahers un Kalums Ailots, taču šis saraksts tuvāko dienu laikā varētu tikt papildināts.

T-kreklu ar vienu no Kimi Raikonena karjeras spilgtākajiem citātiem iespējams iegādāties F1LV veikalā (foto zemāk).