Itālijas Grand Prix rīkotājtrases Moncas pēdējais līkums, kas līdz šim bija pazīstams ar nosaukumu ‘Parabolica‘, turpmāk sauksies ‘Curva Alboreto‘ jeb Alboreto līkums. Mainīga rādiusa dēļ tas ir viens no izaicinošākajiem līkumiem trasē. Tam seko garā starta-finiša taisne, līdz ar to pat maza kļūda tajā var maksāt dārgi. Pavisam nesen līkums piedzīvoja izmaiņas, jo drošības josla tika noasfaltēta. Mikele Alboreto, kura vārdā nosaukts līkums, no 1981. līdz 1994. gadam startēja F1 čempionātā tādās komandās kā “Tyrell”, “Ferrari”, “Arrows” un “Lola”. 1985. gadā Alboreto kļuva par pasaules vicečempionu. Papildus piecām Grand Prix uzvarām Alboreto triumfēja 1997. gada Lemānas 24h sacīkstēs, taču četrus gadus vēlāk gāja bojā “Audi R8” testos.


Pēc neoficiālas informācijas kļuvis zināms, ka nākamsezon 35 gadus vecais Romēns Grožāns paliks IndyCar čempionātā, taču pametīs “Dale Coyne Racing”, lai pievienotos vienai no čempionāta lielākajām un panākumiem bagātākajām komandām “Andretti Autosport”, ieņemot veterāna Raiena Hantera-Reja vietu. Jau savā debijas sezonā Grožāns divreiz finišējis 2. vietā un, pretēji sākotnējam plānam, izmēģinājis savus spēkus arī ovālā. Komanda vēl nav oficiāli apstiprinājusi jauno līgumu.


Bijušais F1 boss Bernijs Eklstons kārtējo reizi paudis savu nostāju, kas atšķiras no jaunajiem īpašniekiem “Liberty Media”. “Es paziņotu komandām un braucējiem, ka pl. 15:00 esam gatavi atlikt startu par stundu, cerot, ka apstākļi uzlabos, bet 16:00 katram pašam jāpieņem lēmums par startēšanu. Ja tev šķiet, ka braukt ātri ir bīstami, nebrauc ātri.” Beļģijas GP zaļā gaisma netika dota divu iemeslu dēļ – vājās redzamības un potenciālās akvaplanēšanas. Abi faktori nopietni apdraud braucēju dzīvību un veselību. “Bīstamā sporta veidā daudz kas var notikt un cilvēki iet bojā. Arī logu tīrītājiem kāpnes var sabrukt un meistari var iet bojā, bet viņi par to nesaņem milzu algu. Ja mēs būtu armijā un saņemtu pavēli doties uz Afganistānu, nodomātu, ka tas nav droši, bet nebūtu citu variantu. Sacīkstēs braucējiem bija varianti. Ja vēlies riskēt, lai dabūtu punktus, tas ir tavs lēmums.”