Makss Verstapens Nīderlandes GP kļuva par 34. braucēju čempionāta vēsturē, kurš izcīnījis uzvaru savā mājas posmā. Zīmīgi, ka no “Red Bull” braucēja četrām pēdējām uzvarām divas tika izcīnītas komandas mājas posmā Austrijā, viena Verstapena dzimtenē Beļģijā un viena Nīderlandē, valstī, kuru pārstāv Makss.

Šī sezona kopumā mājiniekiem bijusi ļoti veiksmīga. Luiss Hamiltons uzvarēja savu mājas posmu Silverstonā, bet Šarls Leklērs izcīnīja pole position Monako. Avārijas rezultātā viņš gan nespēja piedalīties sacīkstēs. Reālistiski raugoties, Serhio Peress ir vienīgais braucējs, kurš var pievienoties šim sarakstam, 7. novembrī startējot Meksikā.

Pēdējos gados Hamiltons bijis vienīgais, kurš spējis efektīvi izmantot mājas posma priekšrocības, triumfējot Lielbritānijā 8 reizes savas karjeras laikā. Neskaitot Luisu, pēdējais braucējs, kurš uzvarēja mājas posmu bija Niko Rosbergs 2014. gadā Vācijā.

Zandvortas posma laikā Makss Verstapens sasniedza vairākas zīmīgas robežas – 10. reizi karjerā tika izcīnīta pole position, bet sacensību laikā Verstapens sasniedza savu 1000. apli vadībā. Tikmēr 17. panākums ļāva viņam kļūt par uzvarām bagātāko F1 braucēju bez čempiona titula. Pastāv liela iespēja, ka jau šī gada izskaņā Sterlings Moss atgūs savu rekordu, ja Verstapens triumfēs sezonas kopvērtējumā.

Satriecošu sniegumu pirmajā Nīderlandes Grand Prix kopš 1985. gada demonstrēja “AlphaTauri” braucējs Pjērs Gazlī. Lai gan karjeras laikā viņam izdevies pa reizei kāpt uz katra goda pjedestāla pakāpiena, ceturtā vieta kvalifikācijā ir atkārtots karjeras rekords. Tikai Gazlī un Hamiltonam izdevies iekļūt sešiniekā katrā no pēdējām trim sacīkstēm.

Grafiks: Pirelli

Līdz goda pjedestālam Gazlī gan šoreiz bija tālu. Uzvarētājs Makss Verstapens Nīderlandes GP noslēdza apli priekšā “AlphaTauri” braucējam. Ceturtās vietas ieguvējs pēdējoreiz pa apli tika apdzīts pērn. Zīmīgi, ka arī toreiz uz pjedestāla kāpa Verstapens un abi “Mercedes” braucēji – Hamiltons un Botass.

Dienu pēc Nīderlandes GP kļuva zināms, ka nākamgad Luiss Hamiltons un Valteri Botass vairs nebūs komandas biedri. Abi kopā “Mercedes” sastāvā aizvadījuši 91 posmu. Ja F1 izdosies īstenot iecerēto 22 posmu sezonu, tad Botasa pēdējais posms “Mercedes” komandā būs viņa simtais kā Hamiltona komandas biedram. Līdz šim garākās kopīgās sadarbības bijušas Mihaelam Šūmaheram ar Rubensu Barikello (104 sacīkstes), kā arī Mikam Hakienam un Deividam Kulthardam (99 sacīkstes).

Hamiltons pavadīja vienu sezonu kopā ar savu pirmo komandas biedru (Fernando Alonso), divas ar savu otro (Heiki Kovalainenu), trīs ar trešo (Džensonu Batonu), četras ar ceturto (Niko Rosbergu) un piecas ar piekto (Valteri Botasu).

Grafiks: Pirelli

Kimi Raikonens sacensības izlaida Covid-19 pozitīva testa dēļ. Viņu aizvietoja polis Roberts Kubica. Savu debiju Kubica piedzīvoja 2006. gadā Ungārijā. Līdz ar to viņš kļuva par 12. braucēju čempionāta vēsturē, kura karjeras pirmo un pēdējo startu šķir vismaz 15 gadi.

Tikmēr Fernando Alonso kļuva par vecāko aktīvo F1 braucēju 40 gadu vecumā. Savā debijas sezonā 2001. gadā Alonso bija pats jaunākais braucējs. Skalas abos galos (kā jaunākais un vecākais aktīvais braucējs) līdz šim pabijuši vienīgi Andrē Piletē, Rikardo Patrēze, Martins Brandls, Gerhards Bergers, Žans Alezī, Mihaels Šūmahers, Rubenss Barikello un Felipe Masa.

Grafiks: FIA