Valteri Botass no 2022. gada sezonas apvienos spēkus ar ‘Alfa Romeo’ komandu, parakstot vairāku gadu līgumu.

Somu pilots jau iepriekš pazīstams ar ‘Alfa Romeo’ direktoru Fredu Vasēru, 2011. gadā Botass uzvarēja GP3 sērijas čempiona titulu ar ‘ART’ komandu, ko arī tolaik vadīja Vasērs. Botass nāks sava tautieša Kimi Raikonena vietā, kurš pagāšnedēļ paziņoja par savas Formula 1 karjeras beigām. 

Valtteri Botass ‘Mercedes’ komandas sastāvā pavadīja 5 gadus, kuru laikā izcīnija deviņas Grand Prix uzvaras, 53 goda pjedestālus un palīdzēja komandai tikt pie četriem konstruktoru kausiem.

“Es atveru jaunu nodaļu savā sacīkšu karjerā. Ar aizrautību pievienojos ‘Alfa Romeo’ uz 2022. gadu un tālāk, tas ir jauns izaicinājums ar ikonisku ražotāju. Esmu izsalkušāks kā jebkad, lai cīnītos par rezultātiem un, kad nāks laiks, arī par uzvarām. Es zinu Fredu [Vasēru] labi un nevaru sagaidīt, kad varēšu iepazīt arī pārējo komandu, un izveidot tikpat stipras attiecības kā man ir ar ‘Mercedes’ kolēģiem,” par jauno līgumu un komandu izteicās Botass.

Ar Botasa pāriešanu uz ‘Alfa Romeo’ tiek atstāta brīva vieta aiz ‘Mercedes’ stūres, taču baumo, ka tā jau rezervēta šobrīdējam ‘Williams’ braucējam Džordžam Raselam.