“Alfa Romeo” komanda apstiprinājusi, ka otro posmu pēc kārtas pamatsastāva braucēja lomu pildīs Roberts Kubica, tostarp uz Itālijas GP vienība pievērsīs sev īpašu uzmanību, jo formulas rotās īpašs svētku krāsojums.

“Alfa Romeo” krāsojums šai nedēļas nogalē saturēs arī zaļos toņus, nosedzot visas trīs Itālijas karogā atrodamās krāsas. Šis daļēji uzskatāms par vienības mājas posmu. Komandas bāze atrodas Hinvilā jau kopš pašiem pirmsākumiem, kad tā startēja zem “Sauber” nosaukuma, tomēr Šveicē F1 sacīkstes nav notikušas kopš 1955. gada.

Svētku noskaņojumu nevarēs izbaudīt topošais pensionārs Kimi Raikonens, kurš pirms Nīderlandes GP inficējās ar Covid-19 vīrusu. Arī šai posmā viņu aizvietos polis Roberts Kubica, kurš visu nedēļas nogali demonstrēja lielisku tempu un sacīkstes noslēdza 15. vietā. Pēc pozitīvām testa analīzēm Raikonens devās mājup uz Šveici, kur ievēro nepieciešamo pašizolāciju.

Robertu Kubicu ar Itālijas GP saista īpašas atmiņas, jo 2006. gadā Moncā viņš izcīnīja goda pjedestālu savā tikai trešajā F1 startā. Arī toreiz Kubica startēja Hinvilā bāzētajā komandā, kad tā atradās “BMW” paspārnē. Šosezon “Alfa Romeo” sniegums nav bijis tik spožs – komanda izcīnījusi tikai 3 punktus un konstruktoru kausā apsteidz vienīgi “Haas”.

Kubicam šī būs lieliska izdevība pirmo (un iespējams vienīgo) reizi savā F1 braucēja karjerā piedalīties sprinta braucienā. Līdzīgi kā pirms tam Silverstonā, arī Moncā programma atšķirsies no ierastās un kvalifikācija risināsies jau piektdienas vakarā.