Aleksandrs Albons atgriezīsies Formula 1 2022. gadā, aizņemot brīvo “Williams” stūri blakus Nikolasam Latifi, kurš pagarinājis līgumu ar birtu komandu uz trešo sezonu.

Albons jau iepriekš sevi pierādījis kā cienīgu Formula 1 aprindām. Taizemiešu izcelsmes braucējs uzsāka savu F1 karjeru ‘Toro Rosso’ komandā, taču vien pussezonas laikā tika paagustināts uz ‘Red Bull’ Pjēra Gazlī vietā. ‘Red Bull’ sastāvā pilots nobrauca pusotru sezonu, kuru laikā ieguva divus goda pjedestālus, taču pēc 2020. gada sezonas tika nomainīts pret Serhio Peresu. 2021. gadā Albons tika nolīgts par ‘Red Bull’ komandas rezerves braucēju, kā arī pedalās DTM sacīkšu sērijā, kur šīs sezonas laikā izcīnijis vienu uzvaru un trīs goda pjedestālus.

Vieta “Williams” komandā atbrīvojās pēc izmaiņām ‘Mercedes’ komandā, Valteri Botass parakstīja līgumu ar ‘Alfa Romeo’, savukārt Džordžs Rasels ar vācu ražotāju.

“Ar nepacietību gaidu atgriešanos Formula 1 sēdeklī 2022. gadā. Paņemot gadu brīvu no Formula 1, nevari būt pārliecināts, ka tiksi atpakaļ, un esmu jo īpaši pateicīgs ‘Red Bull’ un ‘Williams’ par ticību manām spējām un palīdzību tikt atpakaļ F1,” par līgumu izteicās Albons, piebilstot,” Ir lieliski redzēt progresu, ko šogad veikusi “Williams” komanda, un gaidu, kad varēšu palīdzēt to turpināt 2022. gadā.”

Albons un Latifi arī nav svešinieki un jau iepriekš braukuši vienā komandas sastāvā. 2018. gada sezonā, abi sacentās Formula 2 čempionātā ar “DAMS” komandu. Tolaik Albons savu F2 sezonu pabiedza kā trešais čempionāta kopvērtējumā, Latifi – devītais.