Itālijas GP pirmajā treiņā labāko apļa laiku uzrādīja Luiss Hamiltons, kamēr viņa sīvākais sāncensis cīņā par čempiona titulu Makss Verstapens ierindojās otrajā vietā, britam zaudējot 0,452s.

Nevar aizmirst, ka arī Itālijas GP posmā Moncā Formula 1 čempionāts izmantos jaunieviesto sprinta sacīkstes formātu un tas nozīmē, ka kvalifikācija risināsies jau pēc pirmās treniņu sesijas piektdienas vakarā.

Interesanti, ka Hamiltons labāko laiku uzrādīja ar vidējā sastāva riepām, pirmajā treniņā vispār neizmantojot mīkstā sastāva riepas, kamēr Verstapens labāko apļ laiku uzrādīja ar mīkstā sastāva riepām.

Vairākiem pilotiem labākie apļa laiki tika anulēti par trases robežu pārkāpšanu. Viens no tiem bija Lando Noriss, kurš uzrādīja otro apļa laiku, tomēr tiesneši to anulēja par trases robežu pārsniegšanu Parabolica līkumā.

Līdz ar to trešo apļa laiku uzrādīja Valteri Botass, bet pārsteigumu sagādāja “Aston Martin” komanda – abi tās piloti Lanss Strols un Sebastians Fetels ierindojās ceturtajā un sestajā pozīcijā, kamēr pa vidu abiem iespraucās Pjērs Gaslī.

Itālijas GP – 1.treniņi