Avāriju F1 Itālijas Grand Prix otrajā treniņbraucienu sesijā Moncā piedzīvoja “Ferrari”  braucējs Karloss Saincs, pamatīgi apgrūtinot savas izredzes otro gadu pēc kārtas šai trasē sasniegt labu rezultātu.

Tā kā šajā F1 nedēļas nogalē Moncā tiek aizvadīta arī sprinta sacīkste, komandām nācās saprast, ar kurām riepām startēt šodien, kā arī kuru sastāvu izmantot svētdienas startā, kad visiem 20 braucējiem būs brīva riepu izvēle. Se3sijas pirmajā pusē vadošo komandu braucēji testēja cietāka sastāva riepas, tādēļ vairāki pastarīši bija atrodami labāko desmitniekā.

Ierobežotā treniņbraucienu laika dēļ braucēji jau tā ļoti aktīvi izmantoja pieejamo laiku, taču sesiju nācās uz vairākām minūtēm apturēt, kad avāriju ‘Variante Ascari’ pagriezienā piedzīvoja mājinieku “Ferrari” komandas šīs sezonas jaunpienācējs Karloss Saincs. Trieciena rezultātā tika pamatīga apskādēta mašīnas priekšpuse, taču pats sportists notikuma vietu pameta sveiks un vesels.

Rezultātu tabulas galvgalī atkal bija atrodami “Mercedes” un “Red Bull” braucēji. Viņiem sekoja Estebans Okons, abi “Alfa Romeo” braucēji Džiovinaci un Kubica, kā arī Okona komandas biedrs Fernando Alonso. Komandas eksperimentēja arī ar degvielas daudzumu bākā, tādēļ rezultāti, iespējams, nav objektīvākais spēku samēru atspoguļojums.

Sprinta brauciens šodien Moncā paredzēts pl. 17:30, kur no pirmās pozīcijas startēs Valteri Botass, bet F1 Itālijas Grand Prix galvenā sacīkste svētdien gaidāma pl. 16:00 pēc Latvijas laika.

Itālijas GP – otrie treniņi