Jau šajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē norisināsies FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas ceturtais un piektais posms Ferratum World RX of Riga. Tajā Eiropas čempionāta ieskaitē uz starta stāsies arī divi latviešu braucēji Jānis Baumanis un Edijs Ošs.

Jānis Baumanis Rīgas posmā uz starta ir stājies visus piecus gadus, kad sacensības Biķernieku trasē ir notikušas, turklāt pārsvarā startējot World RX Supercar klasē. Pērn Baumanis sacensībās piedalījās ar Projekt E klases elektroauto, bet šoreiz uz starta stāsies ar lietuviešu “ES Motorsport” komandas “Škoda Fabia” Supercar klases automašīnu Eiropas čempionāta ieskaitē.

Pirms sacensībām Jānis Baumanis stāsta: “Kopš pasaules čempionāts ienāca Rīgā neesmu izlaidis nevienu posmu, vai tas būtu Projekt E vai Eiropas čempionāts. Katrā ziņā liels prieks, ka būs skatītāji, ka RA Events ir veikuši visas darbības, lai viņi varētu būt. Protams, satraukums nedaudz lielāks kā pirms citiem posmiem, bet sajūtas ir labas un gatavojamies sacensībām.”

Ar jauno automašīnu Baumanis līdz šim ir aizvadījis pirmos divus Eiropas čempionāta posmus Zviedrijā un Francijā. Viņš uzsver, ka šobrīd lielākā problēma ir starti: “Jā, esmu apradis, to jau varēja redzēt Francijā. Gan pirmajā dienā, gan otrajā dienā un, varētu teikt, ka arī trešajā dienā, parādījām labu ātrumu, bet vēl ir viena problēma, ko visi redz un zina, ka nav tik labi starti. Bet ar šo mēs mēģināsim ceturtdien vienā no Latvijas trasēm tikt galā, lai viss būtu kārtībā.”

Runājot par mērķiem nedēļas nogalei, Latvijas autosportists atzīmē, ka vēlētos būt uz goda pjedestāla: “Galvenais mērķis ir uzrādīt pēc iespējas labāku snigumu, viennozīmīgi mērķis ir būt uz goda pjedestāla. Bez šī mērķa nav citu domu. Es ļoti ceru, ka ceturtdien mēs tiksim galā ar starta problēmām, un tad jau arī var doties tālāk uz pārējiem mērķiem. Pirmais jātiek ceturtdien galā ar startiem līdz sestdienas rītam, un tad jau ceram uz labiem startiem sestdien un svētdien, un tad jau pusfināls un cerams arī fināls. Protams, dodos uz sacensībām ar mērķi uzvarēt, bet to nav tik viegli izdarīt kā pateikt.”

Edijs Ošs, Foto: Edgars Beļakovs
Edijs Ošs, Foto: Edgars Beļakovs

Tikmēr Edijs Ošs Eiropas čempionātā startējis ir vien reizi, toreiz sacensības aizvadot Suerp1600 klasē. Šogad Ošs iegādājies jaunu “Škoda Fabia” Supercar automašīnu, ar kuru startus pārsvarā aizvada Baltijas mēroga sacensībās: “Viennozīmīgi šajā čempionātā tā konkurence ir krietni milzīgāka, līdz ar to spriedze arī ir mazliet lielāka. Tehniski arī neesam tik augstā līmenī, tāpēc nav tik ambiciozas prasības pret sevi, jo saprotu, ka nespēšu cīnīties pret vadošās tehnikas sagatavotību ar savu tehniku. Jāapzinās nedaudz sava vieta, lai arī nav gluži pareizi varbūt sportā tā teikt, bet tehnika tomēr nebūs tik augstā līmenī.”

Šajā sezonā Ošs aizvadījis jau ievērojamu sacensību skaitu, startējot Latvijas, Igaunijas un Baltijas rallijkrosa čempionātos. Viņš stāsta, ka jūtams ir arī nogurums: “Jūtos sagatavojies, bet tai pašā laikā arī nedaudz noguris esmu. Tomēr deviņu nedēļu laikā tika septiņi posmi aizvadīti, četras nedēļas bija pēc kārtas, tā kā sagurums bija diezgan liels.

Edijs Ošs preses konferencē, Foto: Edgars Beļakovs
Edijs Ošs preses konferencē, Foto: Edgars Beļakovs

Tas lika diezgan lielu slodzi uz mašīnu, uz sagatavošanu, tāpēc varbūt bija sīkumi, kas nebija uz 100%. Nākamgad noteikti uz tādu avantūru neiziešu, vairāk laika jāvelta treniņiem, jātestējas.”

Edijs Ošs uzsver, ka viņa galvenais mērķis ir iekļūt pusfinālos: “Šogad es justos izdarījis visu uz 100%, ja tikšu pusfinālos, tas ir mans mērķis!”

Savukārt jau nākamajā nedēļā Ošam paredzēts starts Latvijas čempionāta noslēdzošajā posmā, kur Supercar klasē viņš ieņem dalītu pirmo vietu.

Arī F1.lv šajā nedēļas nogalē pastiprināti sekos līdzi notikumiem Biķernieku trasē, ziņojot par jaunākajiem notikumiem trasē un paddokā.