“Red Bull” komandas braucēju programmas vadītājs Helmuts Marko atklājis, ka notikušas pārrunas, lai talantīgais jauneklis Lando Noriss pievienotos Kristiana Hornera vadītajai vienībai, taču saiknes ar “McLaren” izrādījušās spēcīgākas.

“Mums bija pārrunas ar viņu, taču Lando ir spēkā ilgtermiņa sadarbība ar “McLaren” komandu,” atklāj Helmuts Marko. Ja viņa plāns būtu izdevies, visticamāk, šogad “Red Bull” komandu veidotu superduets Makss Verstapens un Lando Noriss.

“Esmu lepns, ka uzdrīkstējāmies iekļaut Maksu F1 komandā 16 gadu vecumā. Viņš nekad nav licis apšaubīt šo lēmumu. Viņš vienmēr ir pilnībā koncentrējies un neļauj traucēkļiem novērst viņa domas no uzvaras,” turpina Marko.

Noriss ir piesaistījis manu uzmanību jau pirms tam, taču Makss joprojām ir mana saraksta galvgalī, jo viņš spēj demonstrēt sniegumu jebkādos apstākļos bez sagatavošanās, ko viņš vēlreiz apliecināja lietū Sočos. Viņš gandrīz uzvarēja, vajadzēja tikai iebraukt apli ātrāk boksos.

Vēl viens braucējs, kuru noskatījis Marko, ir Džordžs Rasels, taču šī jaunā talanta slavināšanā “Red Bull” padomnieks ir piesardzīgs. Par spožo sniegumu ar “Mercedes” pērn Sakirā Marko uzsver, ka ar W11 modeli daudzi varētu kļūt par čempionu, tādēļ nākamais gads būs objektīva mēraukla Rasela spējām.

Pats Lando Noriss vēlāk atzina, ka veltījis trīs dienas, lai izietu cauri Krievijas GP notikumiem. “Iemācījos daudz ko par sevi, ko varētu darīt labāk nākamajā reizē, ja būsim tādā pašā situācijā, kā pieņemt labākus lēmumus. Arī ar komandu pārrunājām, kā uzlabot komunikāciju. Pārrunājām, kā komanda man var sniegt vairāk informācijas, lai pieņemtu lēmumus.

Kļūdaina riepu izvēle Norisam maksāja ne tikai uzvaru, bet arī krietnu punktu devu. Pēc pitstopa Lando atgriezās trasē astotajā vietā, bet pirms finiša paguva pakāpties vienu pozīciju, apsteidzot Kimi Raikonenu. Par finišu septītajā vietā līdz 2003. gadam netika piešķirti punkti.

Mēs pavadījām divas dienas simulatorā un vēl vienu dienu pārskatot visu, kas saistīts ar komunikāciju un savstarpējām sarunām, lai paveiktu labāku darbu. Neatklāšu, ko iemācījos, bet kopā ar komandu apguvām daudz ko. Nav nekādu garantiju, taču ceru, ka nākamreiz paveiksim labāku darbu.