WRC Somijas rallija pirmo dienu līderpozīcijā noslēdza īru ekipāža Kreigs Brīns un Pols Neigls no “Hyundai.” Otrajā vietā īra komandas biedrs Ots Tanaks, bet pjedestālu noslēdza “Toyota” pilots Elvins Evanss.

Jubilejas 70. Somijas rallijs šogad norit neierastā laikā – saulaino vasaras vidu nomainījis ir krāšņais rudens. Zemākas temperatūras, nokritušas koku lapas un tumši vakari sagādā jaunus izaicinājumus. Vēl īpašāku šo leģendāro ralliju padara fakts, ka šis ir pats pēdējais grants rallijs “WRC” klases automašīnām, kuras nākamgad aizstās ar “Rally 1” klasi.

Esapeka Lapī
Esapeka Lapī

Negaidīti, ar labāko laiku ralliju atklāja japānis Takamoto Katsuta. Harju pilsētas ātrumposms gan daudz nenozīmēja un jau nākamajā ātrumposmā vadībā nonāca Tanaks. Ātrumposmu uzvarēja un otrajā vietā izvirzījās nepilnu sezonu aizvadošais Kreigs Brīns. Trešajā ātrumposmā trešo laiku un trešo rezultātu absolūti uzstādīja Esapeka Lapī. Soms pie “WRC” mašīnas stūres nebija sēdējis kopš pērnās sezonas beigām. Tanaks uzvarēja trešo un ceturto ātrumposmu, nostiprinoties vadībā, bet Brīns atspēlējās piektajā ātrumposmā. Sīva cīņa turpinājās par trešo pozīciju. Vispirms Lapī pārspēja Evanss, taču piektajā ātrumposmā uz trešo vietu pacēlās mājinieku favorīts un Grieķijas uzvarētājs Kalle Rovanpera. Pēdējo ātrumposmu Tanaks uzsāka ar 1,5 sekunžu pārsvaru. Igaunis nobrauca piesardzīgi un Brīns izvirzījās rallija vadībā par 2,8 sekundēm. Labāko laiku uzstādīja Evanss un atkal pacēlās par divām pozīcijām uz trešo vietu. Pie tehnikas pierast sāka Lapī un uzstādīja iespaidīgu otro laiku, dienu noslēdzot ceturtajā pozīcijā.

Par Somijas rallija līderi “WRC 2” klasē kļuva Mads Ostbergs no “Citroen”. Ļoti labu ātrumu uzrādīja Nikolajs Grjazins, kurš Somijā atkal startē ar “Volkswagen Polo” automašīnu. Krievu pilots dienu noslēdza kā otrais, 5,5 sekundes aiz līdera.

Rezultāti
Rezultāti