Luiss Hamiltons ātrākais Turcijas Grand Prix pirmajos treniņos, uzstādot jaunu trases rekordu, taču komanda lēmusi par labu iekšdedzes dzinēja nomaiņai, un britu pilots saņems 10 starta pozīciju sodu.

Jau pirmajos sesijas apļos braucēji norādīja uz Turcijas trases seguma uzlabojumiem, un tie uzrādījās arī apļa laikos – ja pagājušā gada otrajos treniņos ātrākais aplis bija 1m28.3s, tad šogad, jau pirmajos treniņos šis laiks tika lauzts par vairāk kā četrām sekundēm. Makss Verstapens finišēja ar otro ātrāko apli, kamēr Šārls Leklērs noslēdza ātrāko trijnieku.

Pirmajos treniņos tika izmēģināti izmēģināti jauni cimdi. Pēc pagajušā gada Abu Dabī notikušās avārijas, kurā cieta Romēns Grožēns, F1 un FIA vadība pievērsusi uzmanību tieši braucēju roku drošībai, un izstrādājusi ugunsdrošākus cimdus. Lai gan Grožāns pēc avārijas pilnībā atkopies, uz francūža rokām apdegumi redzami vēljoprojām. Turcijas Grand Prix pirmajos treniņos tos izmēģināja Luiss Hamiltons, Sebastians Fetels, Karloss Sainss un Džordžs Rasels. Sacīkšu kontrole arī brīdinājusi komandas un braucējus, ka tiks īpaši uzraudzīti trases limiti 14. līkumā – to pārsniegšana rezultēsies apļa laika dzēšanā vai laika sodā.

‘Mercedes’ komanda jau otro sacīksti pēc kārtas saņems sodu par dzinēju vai to komponentu nomaiņu. Krievijas Grand Prix to pieredzēja Botass, sākot sacīksti no beigām, taču atšķirībā no komandas biedra, Hamiltona formulai nomainīts tikai iekšdedzes dzinējs un izplūde, par ko pienākas 10 starta pozīciju atņemšana.

Ceturto ātrāko apli uzstādīja Valteri Botass, aiz viņa Karloss Sainss ar ‘Ferrari’ un Estebans Okons ar ‘Alpine’. Lando Noriss ierindojās septītajā vietā, Pjērs Gazlī, Fernando Alonso un Serhio Peress noslēdza ātrāko desmitnieku.

Turcijas Grand Prix – 1. treniņi
Image