Formula 1 vadība atklājusi nākamās sezonas kalendāru, kas sastāvēs no rekordliela Grand Prix skaita – 2022. gada sezonā paredzēts sacensties divdesmit trijās Grand Prix sacīkstēs.

Sezona iesāksies 20. martā Tuvajos Austrumos ar Bahreinas Grand Prix, kuram pēc nedēļas sekos Saūda Arābijas Grand Prix. Sezona turpināsies Austrālijā, pēc kuras paredzēta sacīkste leģendārajā Imolas trasē. Savu debiju 8. maijā piedzīvos Miami trase, kas būs pirmā sezonas sacīkste ASV.

Formula 1 cer atgriezties Austrālijā, Kanādā, Japānā un Singapūrā, kur vajadzēja sacīkstēm notikt arī iepriekšējos divus gadus, taču COVID-19 draudu dēļ tās tika atceltas. Sacīkste Imolā aizstās Ķīnas Grand Prix, F1 vadība cer atgriezties arī tur “tiklīdz to atļaus apstākļi”, taču pagaidām būs jāiztiek bez Šanhajas trases.

Arī šogad notiks divi triple-headers, un, lai gan komandas ir izrādījušas nepatiku pret trīs sacīkstēm pēc kārtas, tā esot nepieciešamība, lai aizvadītu pēc iespējas normālāku sezonu. Visskaļāk pret šo nostājusies McLaren komanda, kura vēlējās, lai šogad nebūtu neviena triple-header.

“Tā ir realitāte, kurā šobrīd esam,” par trīs sacīkstēm trīs nedēļās izteicās komandas direktors Andreass Seidls,” Ir lieliski redzēt, ka interese par Formula 1 ir augusi, ka dažādi tirgi ir ieinteresēti. Bet vispārīgi mūsu pozīcija nav mainījusies. Mēs esam par to, lai sacīkšu kalendārs nepārsniegtu 20 sacīkstes, kā arī uzskatu, ka kvalitāte un eksluzivitāte šī sporta reklāmai strādā labāk.”

Image