Spānijas WRC rallijs noslēdzies ar pārliecinošu “Hyundai” ekipāžas Tjērī Noivila un Martina Vidages uzvaru! Beļģu ekipāža finišēja 24,1 sekundi priekšā čempiontitula pretendentam Elvinam Evansam no “Toyota”, bet sīvā cīņā pēdējo pjedastāla pozīciju izrāva mājinieks Dani Sordo.

Spānijas rallijs bija pirmspēdējais 2021. gada Pasaules rallija čempionāta sezonas posms. Likmes uz čempiona titulu ir augstas. Kopvērtējuma līderim Sebastienam Ožjē pietiktu iegūt septiņus punktus vairāk nekā viņa “Toyota” komandas biedram Evansam, lai savu pilna laika karjeru noslēgtu ar iespaidīgu astoto čempiona titulu.

Jau ziņojām, ka pēc ļoti ciešās pirmās dienas, otrajā dienā no visiem pamatīgu atrāvienu izveidoja Tjērī Noivils. Beļģis uzvarēja visus, izņemot vienu, dienas ātrumposmus. Svētdiena gan iesākās citādi, jo mājinieks Dani Sordo dienu uzsāka vien 1,2 sekundes aiz Ožjē un tieši aiz pjedestāla. Sordo apņēmības pilns gāza no pjedestāla titulēto francūzi jau pirmajā dienas ātrumposmā un uzvarēja gan pirmo, gan otro, gan arī trešo dienas ātrumposmu! Līdz pēdējam “Power Stage” ātrumposmam pārsvars bija 2,3 sekundes.

Tjērī Noivils
Tjērī Noivils
“F1LV

Lai padarītu lietas vēl sarežģītākas, “Power Stage” ātrumposma otrā puse bija pamatīgi pielijusi. Turklāt vēl pirms ātrumposma tehniskas likstas piemeklēja līderi Noivilu! Beļģim bija grūtības iedarbināt savu “Hyundai” spēkratu, tomēr izdevās laicīgi tikt uz starta. Slapjais ceļš bija ļoti slidens un ļoti ātri bija abi “M-Sport” braucēji, pārspējot Katsutu un abas “2C Competition” ekipāžas. Tomēr ceļš sāka ļoti strauji žūt un katra nākamā ekipāža brauca arvien ātrāk. Tobrīd ātrāko Ožjē par 4,5 sekundēm pārspēja Dani Sordo un savā māju rallijā izcīnīja jau devīto Spānijas WRC pjedestālu un 50. karjerā. Pēc tam arī Evanss pārspēja Ožjē laiku un atņēma vēl vienu punktu kopvērtējuma līderim. Finišā otrā vieta. Ceļā pēdējais devās Noivils, kurš uzstādīja otro laiku un izcīnīja dominējošu 15. karjeras uzvaru!

“Junior WRC” ieskaitē uzvara un čempiona tituls somam Sami Pajari. Diemžēl rallijs ļoti neveiksmīgs bija liepājniekam Mārtiņam Seskam. Mārtiņš tā arī nespēja atrast vajadzīgo ātrumu un sestdien noskrēja ceļa, izstājoties no cīņas. Sezonas kopvērtējumā noturēta trešā vieta.

“WRC 2” ieskaitē ļoti pārliecinošs sniegums “Citroen” braucējam Ērikam Kamillī. Rallija pirmajā dienā spēcīgu konkurenci sastādīja titula pretendents Mads Ostbergs, taču caura riepa piektajā ātrumposmā liedza cīņu par uzvaru un arī par čempiona titulu. Kopvērtējuma līderis Andreass Mikelsens Spānijā nepiedalījās, taču ar jau sasniegto pietika, lai Mikelsens kļūtu par 2021. gada “WRC 2” čempionu. Otrajā vietā ralliju noslēdza nupat uz “Hyundai” pārgājušais Tēmu Suninens, bet trešais bija jaunais čehu talants Ēriks Caiss.

Kopvērtējumā pirmās divas vietas šķir vien 17 punkti ar 30 joprojām pieejamiem punktiem. Evansam noteikti būs nepieciešams arī veiksmes faktors, taču rallijā jebkas var notikt. Sezona noslēgsies Moncas rallijā Itālijā. Redzēsim gan sniegotos alpu kalnus, gan arī leģendāro Moncas “Formula 1” trasi. Vai Evansam izdosies revanšēties par pagājušo sezonu, vai arī Ožjē noslēgs karjeru uz augstākās nots, to uzzināsim pēc mēneša no 19. līdz 21. novembrim.

Rallija rezultāti
Rallija rezultāti
Kopvērtējums
Kopvērtējums
Komandu ieskaite
Komandu ieskaite