Bijusī IndyCar un NASCAR braucēja Danika Patrika uzskata, ka Formulai 1 vairs ir vajadzīgs tikai amerikāņu pilots, jo Netflix seriāls jau ir ievērojami uzlabojis čempionāta atpazīstamību ASV.

Patrika, kurā šajā nedēļas nogalē būs daļa no Sky Sports komentētāju un ekspertu komandas ASV GP posmā, vēlētos Formulā 1 redzēt IndyCar jauno pilotu Koltonu Hertu.

“Esmu pārliecināta, ka Netflix seriālam “Drive to Survive” ir bijusi milzīga ietekme uz F1 popularitāti ASV,” paziņoja Patrika. “Man ļoti daudz cilvēki pēdējos gados ir teikuši par šo seriālu labas lietas un atzinuši, ka tagad cītīgi seko F1. Seriāls piešķir čempionātam cilvēcīgu seju un ļauj līdzjutējam sekot līdz dažādām sižeta līnijām, kas citādi nebūtu pamanītas.”

2022.gadā Formula 1 kalendārā būs divas GP sacīkstes – Ostinā un Maijami, tāpēc Patrika uzskata, ka pēdējais puzles gabaliņš ir amerikāņu pilots.

“Ja F1 būtu amerikāņu pilots, par kuru just līdz, tad tas dotu lielu papildus grūdienu popularitātei,” turpināja Patrika. “Tādā gadījumā par F1 runātu arī vakaru TV sporta šovi un raidījumi, kas citkārt īpaši nepieskaras motoru sportam.”

INTERESANTI: Danikas Patrikas septiņi brīnumi

2019.gadā Koltons Herta 19 gadu vecumā kļuva par jaunāko IndyCar uzvarētāju un uzreiz parādījās runas par viņa potenciālu un iespējamu pievienošanos F1 nākontē. Līdz ar Andretti komandas un Alfa Romeo vienības potenciālo sadarbību Hertas iespējamā ienākšana F1 kļūst vēl reālistiskāka. Savulaik jaunais amerikānis jau startēja Eiropā, kad 2016.gadā piedalījās dažādos F3 čempionātos Carlin sastāvā.

“Tā būtu lieliska iespēja viņam, ja viņš nolemj, ka tas ir virziens, kurā viņš vēlas iet,” atzina Patrika. “Pat, ja viņam neizdodas noturēties F1, viņam kā bijušajam F1 pilotam vienmēr ir iespēja atgriezties IndyCar. Tāpēc domāju, ka tā ir lieliska iespēja.”