“Formula 1” leģenda Mika Hakinens un “Mercedes” pilots Valterī Botass kopā pārstāvēs Somijas komandu nākamā gada “Race of Champions” sacīkstēs. Čempionu sacīkstes norisināsies nākamā gada 5. un 6. februārī Zviedrijā.

“Mēs ar Miku esam kļuvuši par labiem draugiem, tāpēc esmu ļoti priecīgs, ka viņš var būt mans komandas biedrs un pārstāvēt Somiju ROC Nāciju kausā. Bet tai pat laikā mums būs jācenšas arī pārspēt vienam otru individuālajās Čempionu sacīkstēs. Tas būs aizraujoši faniem neatkarīgi no tā, kurš uzvarēs,” sacīja Valterī Botass, kurš nupat izcīnīja savu 10. “F1” uzvaru karjerā.

“Esmu ļoti aizrauts, ka varēšu atkal sacensties un, ka beidzot varēšu piedalīties “Race of Champions” sacīkstēs. Tas būs ļoti atšķirīgi no sacīkstēm “Formula 1″, bet es dievinu konkurenci un braukt pa sniegu un ledu ir tik iespaidīgi. Es centīšos dabūt kādus treniņus pie sevis Somijas ziemeļos pirms pašām sacīkstēm”  tā teica divkārtējais pasaules čempions Mika Hakinens.

Šūmahera, Fetela komanda
Šūmahera un Fetela komanda pēc savas sestās nāciju uzvaras
“F1LV

Somiem būs jāsacenšas ar ļoti zvaigžņotu sastāvu, tādiem kā deviņkārtējo Lemānas 24 stundu uzvarētāju Tomu Kristensenu, deviņkārtējo pasaules rallija čempionu Sebastienu Lēbu, tēva un dēla komandu ar Peteru un Oliveru Solbergiem, Sebastianu Fetelu,  Deividu Kulthardu un šī gada “Indy car” gada debitantu Romēnu Grožānu. Fetels savulaik kopā ar Mihaelu Šūmaheru izcīnīja sešas nāciju kausa uzvaras pēc kārtas.

Sacīkstes šogad iegūs jaunu veidolu, jo vairs nenorisināsies pa asfaltu, bet gan uz ledus. Sportistiem būs jāsavalda dažāda tehnika, ieskaitot “Porsche Cayman GT4 Clubsport”, “SuperCar Lite” klases rallijkrosa mašīnu, kā arī jauno pilnībā elektrisko “FIA RX2e” klases rallijkrosa automašīnu.