‘Dāmām priekšroka’ – kamēr kungi Formula 1 čempionātā vēl aktīvi cīnās par titulu, dāmām W Series čempionātā sezona noslēgsies jau šajā nedēļās nogalē ar dubultposmu Ostinas trasē. Šoreiz īpašu intrigu piešķir fakts, ka abas sezonas līderes līdz šim guvušas vienādu skaitu punktu.

Sieviešu formula jeb W Series čempionāts dienasgaismu ieraudzīja 2019. gadā, taču pērn sezona tika izlaista pandēmijas dēļ. Pēc neliela solīša atpakaļ šogad tika sperts plašs solis uz priekšu un W Series kļuva par F1 čempionāta atbalsta kategoriju. Tas nozīmē, ka sacīkstes risinās vienā nedēļas nogalē ar F1 posmiem. Skatītāji, kas iegādājušies biļetes var klātienē vērot cīņas abos čempionātos.

Sezonas atklāšanas posmā visu laiku pirmā W Series čempione Džeimija Čadvika saņēma triecienu no aizmugurē esošās Džesikas Haukinsas. Tā rezultātā Čadvika finišēja tikai sestā, kamēr uzvaras laurus plūca GP3 startējusī Alise Pauela. Nākamajos posmos Čadvika atgriezās savā elementā, izcīnot uzvaras Austrijā un Ungārijā, kā arī kāpjot uz pjedestāla atlikušajos posmos.

Arī Pauela turpināja spēcīgi, izcīnot uzvaras Silverstonā un Zandvortā, kā rezultātā uz sezonas pēdējo dubultposmu abas dāmas dodas ar vienādu punktu skaitu. Savstarpējā duelī viss ir vienkārši – kura sportiste Ostinā gūs vairāk punktu, tā sezonu noslēgs augstākā pozīcijā, tomēr tituls vēl nav garantēts, jo matemātiskas izredzes uz to saglabā arī somiete Emma Kimilainena. No līderēm viņu šķir 34 punkti (sistēma tāda pati kā F1, vienīgi par ātrāko apli netiek piešķirts punkts).

Par Kimilainenas zvaigžņu stundu kļuva uzvara Spa trasē, Beļģijā. Tiesa gan posmu aizēnoja šaušalīgie notikumi ‘Eau Rouge’ pagriezienā. Mitrā trasē ar slikiem saķere jau tā ir ļoti slikta, taču komplektā ar straujo kāpumu kalnā Formula 3 mašīnas, ko izmanto W Series čempionātā, nespēja tikt galā ar uzdevumu un vairākas sportistes vienlaikus zaudēja kontroli kvalifikācijas laikā. Vissmagāk cieta Čadvikas pagājušās sezonas galvenā sāncense Beitske Vissere, kura tika nogādāta slimnīcā. Uz nākamo posmu savās mājās nīderlandiete bija atpakaļ ierindā, taču pjedestālus viņai tā arī šogad nav izdevies sasniegt.

Kopvērtējuma otrajā pusē var atrast vēl vairākas spožas personības. Tā, piemēram, Džesika Haukinsa ir strādājusi kā kaskadiere “Fast & Furious” frančīzē, kā arī jaunākajā Džeimsa Bonda filmā “No Time to Die”. Tikmēr Abija Ītone plašākai publikai pazīstama, pateicoties ātro mašīnu testēšanai populārajā “Amazon” raidījumā “The Grand Tour”. Arī viņām vēl ir par ko pacīnīties, jo kopvērtējuma Top 8 pārstāvēm tiks nodrošināta vieta čempionātā arī nākamsezon.

‘Circuit of the Americas’ trasē Ostinā pirmais brauciens paredzēts sestdien, bet svētdien sezonai tiks liks punkts, kronējot 2021. gada W Series čempioni. Galvenais mērķis gan čempionātam, gan startējošajām pārstāvēm ir radīt vidi, kurā sievietēm tiek sniegta izdevība sasniegt autosporta virsotnes. Vai šāda veida čempionāts palīdzēs īstenot mērķi, vēl pāragri spriest. Tomēr Čadvikai jau ir izdevies iekļūt “Williams” F1 jauno braucēju sistēmā, kā arī kāpt uz pjedestāla Extreme E sacensībās Senegālā.

W Series izšķirošie posmi risināsies naktī uz svētdienu pl. 1:25 un svētdienas vakarā pl. 19:05 pēc Latvijas laika.