Pirmie treniņi pirms Amerikas GP izcīņas Ostinā noslēdzās par labu “Mercedes” braucējiem. Valteri Botass gan jau atkal ticis pie starta vietu soda.

Amerikas GP treniņi tika apturēti jau pirmajās minūtēs, kad Fernando Alonso vadītā “Alpine” nobrauca trases malā. Spāņu veterāns veica tikai vienu apli. Kad mašīna tika nogādāta boksos, mehāniķi sāka darbu un paguva to sagatavot, lai Alonso atgrieztos trasē uz pēdējām 20 minūtēm.

Uzmanības centrā nonāca arī Šarls Leklērs un Ņikita Mazepins, kuri izslīdēja no Ostinas trases. Abiem jaunajiem talantiem izdevās neapskādēt savu automašīnu un atgriezties trasē. Tikmēr Antonio Džiovinaci devās piespiedu boksu apmeklējumā, jo viņa ķiveres stiprinājums nedarbojās kā nākas, padarot ķiveri vaļīgu.

“F1LV

Pirmajās minūtēs abas vadošās komandas “Mercedes” un “Red Bull” izskatījās spēkos līdzīgas, taču sesijas vidū arvien vairāk izpaudās ‘Sudraba bultu’ pārākums. Valteri Botass uzrādīja ātrāko apli, taču treniņu laikā atklājās, ka soms izmantos 6. dzinēju, kā rezultātā viņam pienākas 5 starta pozīciju sods. Makss Verstapens palika trešais ātrākais, bet labākie no pārējiem izrādījās “Ferrari” braucēji.

Pēdējās minūtēs par intrigu parūpējās Serhio Peress un Miks Šūmahers, piedzīvojot savstarpēju kontaktu. Tikmēr no trases izslīdēja arī vecmeistars Kimi Raikonens, kurš Ostinā izcīnīja savu karjeras pēdējo uzvaru pirms 3 gadiem.

Amerikas GP otrie treniņi Teksasā risināsies pl. 23:00 pēc Latvijas laika. Ar sīkāku nedēļas nogales izklāstu var iepazīties sacensību apskatā.

Amerikas GP – pirmie treniņi