Pēc satriecošas stratēģiskās cīņas svētdien Makss Verstapens izcīnīja savu pirmo F1 uzvaru Amerikā. Verstapens kļuva par 15. braucēju čempionāta vēsturē, kurš triumfējis 14 dažādās trasēs.

ASV ir viens no galvenajiem tirgiem “Honda” koncernam, kas šogad apgādā “Red Bull” komandu ar saviem dzinējiem. Japāņu autobūves gigants izcīnīja pirmo F1 uzvaru Amerikas Savienotajās Valstīs kopš 1991. gada, kad pie “McLaren” stūres Fēniksā triumfēja Airtons Senna.

Verstapens kļuva par astoto braucēju čempionāta vēsturē, kurš vienas sezonas laikā vadībā atradies vismaz 500 apļus. Šo robežu Makss sasniedza četrus apļus pirms finiša. Kopumā šosezon Verstapens līdera godā atradies nepilnus 51% apļu. Rekordists ir Džims Klarks, kurš 1963. gadā pirmajā pozīcijā pavadīja 71% no kopējā apļu skaita tosezon.

Grafiks: Pirelli
“F1LV

Otrās vietas ieguvējs Luiss Hamiltons līdera godu izbaudīja 21 apli. Tas ir vairāk kā iepriekšējos 9 posmos kopā, kad Hamiltons 1. vietā bija tikai 11 apļus.

Trešais finiša līniju šķērsoja Serhio Peress. Līdz ar to “Red Bull” komanda kļuva par piekto vienību, kas F1 sasniegusi 200 goda pjedestālus. Līdz šim tas izdevies vēl vienīgi “Ferrari”, “McLaren”, “Williams” un “Mercedes”. Pie tam abi “Red Bull” braucēji uz pjedestāla kāpj jau otro posmu pēc kārtas. Ko tādu Kristiana Hornera vadītā komanda pēdējoreiz piedzīvoja 2017. gadā, kad Verstapens un viņa tā laika komandas biedrs Daniels Rikjardo abi iekļuva labāko trijniekā gan Malaizijā, gan tai sekojošajā Japānas GP.

Grafiks: Pirelli

Labākais no pārējiem šoreiz bija Šarls Leklērs. Šī ir jau sestā reize šosezon, kad Leklērs finišē uzreiz aiz goda pjedestāla. Labāko trijniekā viņam 2021. gadā izdevies iekļūt tikai vienu reizi.

Leklēra komandas biedrs Karloss Saincs Ostinā bijis īpaši stabils. Sešos piegājienos Teksasā viņš nekad nav finišējis augstāk par sesto vai zemāk par astoto vietu. Septītais Saincs Amerikas GP palika arī 2015. gadā ar “Toro Rosso”, kā arī 2017. un 2018. gadā “Renault” sastāvā.

Ļoti neveiksmīgs šis posms izvērtās “Alpine” komandai. No sacensībām nācās izstāties abiem tās braucējiem Fernando Alonso un Estebanam Okonam. Lai gan konstruktoru kausā “Alpine” atrodas nepārliecinošā 5. vietā, viņiem bija izdevies gūt punktus 15 posmus pēc kārtas. Pēdējoreiz “Alpine” bešā palika sezonas ievadā Bahreinā.

Amerikas GP ātrākie apļi

Grafiks: FIA