Vācu preses ziņo, ka “Andretti” šobrīd ir krietni attālinājušies no iespējas iegādāties “Sauber” komandu, lai gan ASV GP izcīņas laikā vairāki mediji bija pārliecināti, ka līguma noslēgšana ir tikai formalitāte.

Tika ziņots par “Andretti” vēlmi iegādāties lielāko akciju daļu (80%) no esošajiem “Sauber” īpašniekiem “Islero Investments”, aiz kura stāv šveiciešu miljardieris Fins Rausings. Sākotnēji minētā darījuma summa apmierināja “Andretti” un tāpēc šķita, ka līguma noslēgšana ir tikai formalitāte.

Šobrīd vācu “Auto Motor und Sport” ziņo, ka Rausings papildus jau sarunātai summai vēlas arī kompensāciju kā priekšmaksājumu 250 miljonu ASV dolāru apmērā par tuvākajiem pieciem gadiem, kas garantētu komandas dzīvotspēju sponsoru problēmu gadījumā. Šādu papildus ieguldījumu “Andretti” šobrīd nav gatavi nodrošināt.

Tostarp “Sauber” komandas vadītājs Frederiks Vasūrs paziņoja, ka viņā neko nezinot par komandas pārdošanas detaļām un nevēlas to komentēt, taču šveicietis piebilda, ka otrā pilota izvēle uz nākamo sezonu varētu būt sastīta arī ar īpašnieku maiņu, ja tāda notiek.

Iepriekš pastāvēja iespēja F1 jau nākamgad debitēt amerikānim koltonam Hertam, tomēr ar “Andretti” darījuma attālināšanos pie lielākas iespējas debijai F1 tiek Formula 2 pilots Guanjū Žū, jo ķīnietis ienestu komandā ap 30 miljoniem USD sezonā.