Pēc vācu laikraksta ‘Auto Motor und Sport’ rīcībā esošās informācijas, nākamsezon mainīsies veids, kā Formula 1 pirmssezonas testi tiks pasniegti plašākai publikai.

Plānots, ka pirmssezonas testi risnāsies divos ciklos. Pirmais no 23. līdz 25. februārim risināsies Barselonā, kas regulāri kalpojusi kā testu mājvieta. Pēc trīs dienu darba trasē komandas atgriezīsies savās rūpnīcās, lai sagatavotos otrajam ciklam. Tas no 10. līdz 12. martam notiks Bahreinā. Pēc tā vienības nedosies prom, jo 20. martā turpat Sakiras trasē tiks atklāta 2022. gada sezona.

Pirmais trīs dienu cikls netiks translēts F1TV platformā. Vakaros būs pieejami video apskati, tomēr lielākais akcents tiks likts uz rakstošajiem medijiem. Otrais cikls Bahreinā F1TV platformā būs vērojams no pirmās līdz pēdējai minūtei. Šādā veidā tiks kultivēta intriga pirms abiem testu cikliem, palielinot sabiedrības interesi pirms jaunās sezonas.

Sākotnējais plāns paredzēja, ka Barselonas trasē braucēji pavadīs 5 testu dienas. Ideja par testu dienu palielināšanu jauno noteikumu dēļ tomēr atmesta, jo tad nāktos veikt izmaiņas arī čempionāta sportiskajos noteikumos, kas gan tiks darīts jebkurā gadījumā, jo šobrīd noteikumi paredz, ka pirmssezonas testiem jānoslēdzas visamz 10 dienas pirms sezonas sākuma.

Gan Barselonas, gan Sakiras trases tiek uzskatītas par ļoti piemērotām testiem, pateicoties garām drošības joslām, konfigurācijai, kas ļauj saprast mašīnas spējas dažādos apstākļos, kā arī labvēlīgā klimata dēļ. Agrā pavasarī tas spēlē lielu lomu.