Septiņkārtējais F1 čempions Luiss Hamiltons ar atplestām rokām sagaidītu Dienvidāfrikas Grand Prix atgriešanos Formula 1 kalendārā.

Dienvidāfrikas Grand Prix nav noticis kopš 1993. gada – tolaik ‘McLaren’ formulas aizmugurē stāvēja ‘Ford’ ražoti dzinēji, un par čempiona kausu sacentās leģendārie Alains Prosts ar Airtonu Sennu. Kjalami trase Formula 1 čempionātu uzņēmusi 23 reizes un sarunas par posma atjaunošanu norisinās jau kādu brīdi, taču reālu rezultātu sarunām vēl nav. Pagāšgad bija paredzēts rīkot F1 fanu festivālu Johannesburgā, pilsētā netālu no Grand Prix trases, bet arī tas atcēlies pandēmijas dēļ.

“Vieta, kuru turu ļoti tuvu sirdij ir Dienvidāfrika, un man ir ļoti svarīgi ir atgriezt F1 sacīkstes Dienvidāfrikā. Domāju, ka tur ir diezgan daudz sekotāju un līdzjutēju, kā arī būtu lieliski izcelt, cik skaista ir tēvzeme,” par Dienvidāfrikas sacīkstes atgriešanu izteicās Hamiltons.

Tāpat arī Hamiltons uzslavēja ASV Grand Prix un vairāku sacīkšu ieviešanu Amerikas Savienotajās Valstīs:” ASV Grand Prix ir fantastisks, un tā ir tik liela valsts, ka ar vienu sacīksti gadā nav pietiekami, lai “iefiltrētos” šejienes sacīkšu kultūrā un aizrautu fanus. Domāju, ka noteikti vajag vismaz divas sacīkstes – Miami sacīkste būs lieliska, tāpat kā Ostinas. Īsti nezinu, kur tiks rīkots nākošais posms [ASV], taču neesmu pret to.”

Hamiltona komentāriem pievienojās arī Šārls Leklērs:” Pateicoties Netflix šovam, pēdējā gada laikā Formula 1 paliek arvien lielāks un lielāks, un šeit [ASV] to var redzēt, sajust. Man ļoti patīk šī valsts, ir patīkami šeit būt, es būtu ļoti priecīgs ja šeit būtu arī trešais posms. Tāpat arī piekrītu Luisam par Āfriku – posma rīkošana tur būtu lieliska.”