Par aktīvās sportista karjeras beigšanu paziņojis salonautomobiļu leģenda un bijušais Formula 1 braucējs Gabriele Tarkvini. Itālis saglabāja ļoti augstu līmeni pat sacenšoties 59 gadu vecumā.

Savu karjeru kartingos Gabriele Tarkvini uzsāka 1976. gadā. Desmit gadus krātā pieredze palīdzēja pieteikt sevi uz F1 skatuves. No 1987. līdz 1995. gadam Tarkvini mētājās no vienas komandas uz otru, tomēr tās visas allaž bija atrodamas peletona lejasgalā, līdz ar to Tarkvini pievērsās salonautomobiļu sacīkstēm.

Tieši šai lauciņā viņš sasniedza savus karjeras spožākos rezultātus, 1994. gadā kļūstot par Lielbritānijas čempionu, bet 2003. gadā – par Eiropas čempionu (tolaik pasaules čempionāts vēl neeksistēja). Sešus gadus vēlāk Takvini piepildīja arī savu sapni par pasaules čempiona titulu. Viņam tas izdevās 47 gadu vecumā. Gabriele kļuva par visu laiku vecāko pasaules čempionu Starptautiskās Automobiļu federācijas rīkotajos čempionātos, labojot 1957. gada F1 čempiona Huana Manuela Fanhio rekordu.

Ar to gan Takvini neapstājās. Uzvaras, pjedestāli un divi vicečempiona tituli tika gūti arī turpmākajos gados. 2017. gada izskaņā WTCC čempionāts apvienoja spēkus ar TCR, radot ievērojami lētākas un ražotājiem pievilcīgākas sacīkstes. 2018. gadā WTCR pirmajā sezonā Tarkvini guva piecus panākumus un 56 gadu vecumā vēlreiz tika kronēts par čempionu. Vēl šozsezon Aragonā sasniegta uzvara, startējot no pole position. Šonedēļ Tarkvini dzimtajā Itālijā risinās sezonas priekšpēdējais posms. Savu pēdējo nopietno startu viņš aizvadīs mēneša beigās Sočos. Cerības uz vēl vienu titulu gan jau ir zudušas.

Daļa Tarkvini pēdējo sezonu konkurentu vēl nebija dzimuši, kad viņš jau bija veicis savu pēdējo Formula 1 sacīksti.