F1 sacīkstes Šanhajā nav notikušas kopš 2019. gada. Lai gan Ķīnas posms nav atrodams arī nākamā gada kalendārā, panākta vienošanās par līguma pagarināšanu līdz 2025. gadam. Tas nozīmē, ka sacensības pasaules apdzīvotākajā valstī atgriezīsies Formula 1 programmā, visticamāk, 2023. gadā. Pirmās F1 sacīkstes Hermana Tilkes projektētajā trasē Šanhajā risinājās 2004. gadā. Līdz pandēmijas krīzei pērn tā bija neatņemama kalendāra sastāvdaļa 16 secīgas sezonas.


“Williams” braucējs Džordžs Rasels saņems 5 starta pozīciju sodu par pārnesumkārbas maiņu šajā nedēļas nogalē notiekošajā Mehiko Grand Prix izcīņā. Rasels saskārās ar problēmām otrajos treniņos, ievērojami saīsinot plānoto programmu. Ņemot vērā “Williams” konkurētspēju, Rasels, visticamāk, startēs no beigām. Starta pozīciju sodus par jaudas agregāta komponenšu maiņu jau saņēmuši vēl divi jaunie talanti Lenss Strols un Juki Cunoda.


“F1LV

Alfa Romeo” komandas vadītājs Frederiks Vasūrs atklājis, ka lēmums par sastāva izvēli 2022. gadam, drošvien, tiks paziņots pēc nākamnedēļ gaidāmā Brazīlijas posma. Pēc Kimi Raikonena paziņojuma par karjeras beigšanu, par viņa aizstājēju tika nosaukts cits soms Valteri Botass. Pēdējo nedēļu laikā “Alfa Romeo” nonāca uzmanības centrā, pateicoties nenotikušajam darījumam ar “Andretti Autosport”. Vasūrs neslēpj, ka vēlas braucēju izvēli izziņot, kad intrigas un runas ap šo notikumu būs mazliet noklusušas. Par galvenajiem favorītiem joprojām tiek uzskatīti Guanju Žou un vienības pašreizējais braucējs Antonio Džiovinaci.