Septiņkārtējais pasaules čempions Luiss Hamiltons intervijā pēc Mehiko Grand Prix atzinis, ka ja Verstapens un ‘Red Bull’ uzturēs šādu tempu, nīderlandieti panākt kopvērtējumā būs grūti.

Makss Verstapens ir bijis braucēju čempionāta vadībā kopš Turcijas Grand Prix, un pēc sacīkstes Meksikā atstatumu no Hamiltona palielinājis līdz 19 punktiem. Lai gan vadība vēl nav pārsniegusi vienas sacīkstes uzvarā gūtos punktus (25), tā ir bīstami tuvu tam. Iepriekšējos posmos Hamiltons spēja sastādīt konkurenci Verstapenam, taču Mehiko Grand Prix bija vērojama pilnīgi cita aina – nīderlandietis dominēja sacīksti un finišēja to 16 sekundes pirms pagājušā gada čempiona. Cīņa arī starp abiem konstruktoriem – ‘Red Bull’ un ‘Mercedes’ – visas sezonas garumā bijusi asa un paredzēt, kura komanda būs pārāka katrā sacīkstē palicis teju neiespējami. Pēc Mehiko Grand Prix abus konstruktorus šķir vien viens punkts.

 

View this post on Instagram
“F1LV

 

A post shared by F1Visualized (@f1visualized)

Hamiltons gan cer, ka cīņa Sanpaulu Grand Prix būs vienlīdzīgāka. Ja nē, tad britu pilots baidās, ka atgūt zaudēto braucēju titula cīņā būs ļoti grūti, kā arī ‘Mercedes’ būs ļoti jāpūlas, lai nosargātu vadību konstruktoru kopvērtējumā.

Vēl ir četras sacīkste.. Pašsaprotami, ka 19 punkti ir daudz un domāju, ka viņam [Verstapenam] ir bjušas daudz uzvaras šosezon. Ja viņi saglabās tempu, kas viņiem bija šodien [Mehiko Grand Prix], arī nākamajos posmos, mums būs nepatikšanas. Nezinu, vai viņi [Red Bull] izmantos milzīgo aizmugurējo antispārnu, kas viņiem bija šodien, to mēs uzzināsim tikai, kad nokļūsim tur [Brazīlijā] , bet ceru, ka būsim tuvāk,” izteicās Hamiltons.

Uz jautājumu par to, vai viņš uzskata, ka Brazīlijas sacīkste ir obligāti jāuzvar, britu pilots atbildēja: “Es tā jūtos par katru sacīksti, jo mums vajag tos ekstra punktus, nezaudēt punktus un mēģināt atgūt zaudēto. Tas bija mērķis iepriekšējā sacīkstē, sacīkstē pirms tās un arī šajā. Bet viņi vienkārši bija pārāk ātri, strādājam ar maksimālu atdevi, bet, diemžēl, tas nav pietiekami, lai šobrīd sacenstos ar viņiem.

Verstapens gan neuzskata, ka ‘Red Bull’ pārākums saglabāsies arī Sanpaulu Grand Prix: “Šī vienmēr bijusi laba trase [Brāļu Rodrigesu autodroms] mums, un negaidu, ka tik ātri būsim arī Brazīlijā. Būs ļoti tuvu un aizraujoši līdz pat beigām. Katru sacīksti mēs mēģinam “noslīpēt” katru sīkāko detaļu un to, diemžēl, neizdarījām kvalifikācijā. Viss var saiet grīstē ļoti ātri, vai arī tieši otrādi – mums par labu.”