‘Aston Martin’ šīs sezonas jūnijā nāca klajā ar jaunu komandas pārstrukturēšanas plānu, kas iekļauj komandas ilggadējā tehniskā direktora Endrjū Grīna paaugstināšanu. Grīna vietā nāks Dens Falovs, taču pagaidām pievienošanos ‘Aston Martin’ traucē līgums ar ‘Red Bull’. Falovsa pievienošana komandai ir viens no plāna stūrakmeņiem.

Līgums ar britu auto ražotāju tika parakstīts šīs sezonas jūnijā, taču jau tad ‘Red Bull’ darīja zināmu, ka komandas pašreizējo aerodinamikas attīstības vadītāju “palaidīs vaļā” tikai, kad beigsies abu pušu līgums 2023. gadā. Aerodinamiķis savā amatā ‘Red Bull’ atrodas no 2014. gada, un kopā ar Adrianu Ņūiju pastāvīgi cauri gadiem izveidojuši vienu no ātrākajām formulām, neskatoties uz likstām ar dzinējiem.

“F1LV

‘Aston Martin’ jau kādu brīdi iesaistījušies sarunās ar ‘Red Bull’, ar mērķi panākt vienošanos, ka komanda pārtrauc sadarbību ar Falovsu ātrāk. ‘Aston Martin’ komandas galva Otmars Safnauers cer, ka jaunais tehniskais direktors varēs pievienoties jau 2022. gada sezonas sākumā.

“Ekspertu piesaistīšana komandai nav palēlinājusies. Šogad esam nolīguši vairāk kā 150 cilvēkus, un turpinām to darīt. Ja vēlamies uzvarēt čempionu titulu četru gadu laikā, tam vajadzīgi resursi, infrastruktūra, rūpnīcas, vēja tuneļi, kā labākajām komandā, un esam uz trajektorijas, lai to paveiktu,” par attīstības plānu izcteicās Safnauers, “Un jā, vēljoprojām esam sarunās [ar ‘Red Bull’] par to, kad Dens sāks darbu šeit. Kad tas būs zināms, paziņosim arī visiem.”

“Mūsu mērķis ir panākt pēc iespējas ātrāku Dena pievienošanu komandai, un, cerams, tas būs nākamā gada pirmajā ceturksnī. Ja tas būs nākamās sezonas sākumā, tas būs pirmajā ceturksnī. Cerams, ka tajā laika intervālā, varēsim uzsākt kopīgu darbu,” par Falovsa pievienošanos turpināja Safnauers.

‘Aston Martin’ restrukturācijas plānā ietilpst arī jauna inženierijas vadītāja un komandas izpilddirektora nolīgšana. Inženierijas vadītāja amatu aizņems Luka Furbatto, kurš piesaistīts no ‘Alfa Romeo’ komandas, kur pildīja galvenā dizainera pienākumus.

“Luka būs ar mums nākamo nedēļu laikā. Jau paziņojām viņa pievienošanos komandai, bet tāpat kā citiem, viņam jānogaida brīdinājuma termiņš, un jāizpilda nianses. Nākamo nedēļu laikā Luka būs brīvs, lai pievienotos mums,” apstiprināja Safnauers.

Tikmēr jaunais izpilddirektors Martins Vaitmāršs uzsāka darbu komandā ASV Grand Prix nedēļā, taču, kā saka Safnauers, Vaitmāršs vēl iepazīstas ar komandu:

“Viņš vēl noliek pamatus sev zem kājām, iepazīst mūs. Mēs esam 600. Un viņš pavadījis daudz laika pēdējās nedēļas, lai iepazītos ar vecākajiem komandas locekļiem, veidojis vairākas sanāksmes ar viņiem. Daži no viņiem zina Martinu no laika, kad viņš vēl bija Formula 1.”

“Bet lielākajai daļai no mums nav bijušas darba attiecības ar viņu, un vēl iepazīstamies. Viņš mums ļoti palīdzēs stratēģiski. Viņš nāk no lielas komandas. Kad viņš bija ‘McLaren’, tā bija viena no lielākajām komandām. Ir lietas, kas mums kā mazai, jaunai komandai nav, un tās vajag strauji salikt kopā līdz ar mūsu augšanu. Ir daudz ko darīt,” par Vaitmāršu un komandas attīstīšanos izteicās komandas galva.