Septiņkārtējais pasaules čempions Luiss Hamiltons aizvadītajā Sanpaulu Grand Prix izcīņas kvalifikācijā nodrošinājis sev pirmo starta vietu sestdienas sprinta sacīkstei. Pirmajā trijniekā ierindojās arī Makss Verstapens un Valteri Botass.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā ātrāko apļa laiku uzrādīt spēja Hamiltons, savukārt turpmākajā cīņā par starta vietām sprinta kvalifikācijai neiekļuva Lenss Strolls, abi “Williams” braucēji Nikolā Latifi un Džordžs Rasels, kā arī “Haas” piloti Miks Šūmahers un Ņikita Mazepins.

Arī otrajā kvalifikācijā ar pārsteidzošu pārsvaru Hamiltons uzrādīja labāko laiku, savukārt Verstapens sekoja vien trešajā pozīcijā, sev priekšā palaižot arī Valteri Botasu. Pēdējā kvalifikācijas kārtā neiekļuva Estebans Okons, Sebastians Fetels, Juki Cunoda, kurš iepriekšējos trīs posmos bija kvalificējies izšķirošajiem notikumiem, kā arī Kimi Raikonens un Antonio Džiovinaci.

Pēdējās 12 minūtēs jau ar pirmo mēģinājumu labāko rezultātu jau atkal uzrādīja Hamiltons, bet Verstapens zaudēja aptuveni ceturtdaļsekundi. Otrajā mēģinājumā nīderlandietim neizdevās uzlabot savu laiku, ko turpretim izdarīja Hamiltons, kvalifikācijas noslēgumā ar 0,438 sekunžu pārsvaru izcīnot pirmo starta vietu sprinta kvalifikācijai. Otro starta rindu nodrošināja abu līdervienību otrie numuri – Botass, kurš Hamiltonam zaudēja 0,535 sekundes rīt startēs no trešās pozīcijas, bet Serhio Peress (+0,549s) būs ceturtais, savukārt aiz viņiem startēs “Alpha Tauri” un “Ferrari” braucēji Pjērs Gazlī un Karloss Saincs.

Sprinta sacīkstei rīt starts tiks dots 21.30 pēc Latvijas laika, savukārt Sanpaulu Grand Prix galvenās sacīkstes starta laiks svētdien paredzēts 19.00, kurā kvalifikācijas uzvarētājam Hamiltonam nāksies samierināties ar piecu starta pozīciju sodu par motora nomaiņu.

Sanpaulu Grand Prix – kvalifikācija