Septiņkārtējais pasaules čempions Luiss Hamiltons pārsteidzis konkurentus “Red Bull” nometnē ar ātrāko apli pirmajā Sanpaulu Grand Prix treniņā. Sapnis par pole position gan britu braucējam jau ir izsapņots.

Lielāko Sanpaulu Grand Prix treniņu sesijas daļu “Red Bull” braucējs Makss Verstapens atradās rezultātu tabulas galvgalī, tomēr pēdējās minūtēs viņu no pirmās pozīcijas nobīdīja Luiss Hamiltons. Vēlāk Hamiltons pamanījās vēl vairāk uzlabot savu rezultātu. Sesijas sākumā Luiss vairākkārt sūdzējās radio saziņā ar komandu par problēmām ar regulējumiem.

Izrādīt lielu pretestību Verstapenam nebūs viegli, jo Hamiltons ticis pie jauna dzinēja, kā rezultātā Hamiltons saņēmis 5 starta pozīciju sodu. Tas tiks piemērots pēc rītdien gaidāmā sprinta brauciena, nevis šodien notiekošās kvalifikācijas sesijas.

Tumšie mākoņi virs trases nepadarīja Interlagosas asfaltu slapju, lai gan Lenss Strols sesijas vidū norādīja, ka pirmajā sektorā nopilējušas pāris lietus lāses. Nokrišņi ir iespējami uz vēlāk vakarā gaidāmo kvalifikāciju, kas sāksies pl. 21:00 pēc Latvijas laika. Līdzīgi kā Silverstonā un Moncā sestdien gaidāms sprinta brauciens, bet sacīkstes, kā jau ierasts, notiks svētdienas pievakarē.

Aiz Luisa Hamiltona, Maksa Verstapena un viņu komandas biedriem labāko laiku no pārējiem sasniedza Pjērs Gazlī un abi “Ferrari” braucēji, bet Formula 1 datu analīzes grafiki prognozē, ka piektais ātrākais braucējs kvalifikācijā varētu būt “Alpine” komandas pārstāvis Estebans Okons.

Sanpaulu Grand Prix treniņi