Maksam Verstapenam sestdienas rītā, Brazīlijā, būs jāierodas pie sacīkšu tiesnešiem, lai paskaidrotu savas darbības pie Hamiltona formulas. Nīderlandietis pēc kvalifikācijas, kad Hamiltona ‘Mercedes’ atradās parc ferme, aiztika tā aizmugurējo spārnu, kas ir FIA noteikumu (2.5.1 pants) pārkāpums.

Pēc kvalifikācijas sociālajos medijos parādījās kāda līdzjutēja uzņemts video, kur redzams kā Verstapens pārbauda un aiztiek gan sava ‘Red Bull’, gan Hamiltona ‘Mercedes’ aizmugurējos spārnu. Saskaņā ar FIA noteikumu 2.5.1 pantu, jebkāda neautorizēta darbība pie formulām, kamēr tās atrodas parc ferme, ir nelegāla.

Luisam Hamiltonam, savukārt, bija jāierodas pie tiesnešiem piektdienas vakarā, sakarā ar iespējamu nelegālu aizmugurējo antispārnu. FIA Tehniskais delegāts pēc kvalifikācijas pārbaudot britu pilota ‘Mercedes’, atklāja, ka atveroties DRS, tiek pārsniegts atveres platums. FIA tehniskie noteikumi nosaka, ka tas nedrīkst atvērties vairāk par 85 milimetriem, kas Hamiltona gadījumā tika pārsniegts. Lēmums pēc pilota nopratināšanas gan netika pieņemts, tiesneši sagaidīs vairāk pierādījumu pirms gala sprieduma veikšanas.Image

Hamiltona formulas aizmugurējais antispārns tika konfiscēts un nogādāts tehniskajam delegātam tālākām pārbaudēm. Ja pēc izskatīšanas tas tiks uzskatīts kā nelegāls, Hamiltonam draud visu apļu laika dzēšana un diskvalifikācija no kvalifikācijas.

Hamiltons šobrīd atrodas otrajā vietā braucēju kopvērtējumā, 19 punktus aiz Verstapena. Sezonā palikušas četras sacīkstes, un Brazīlijas Grand Prix sākšana no pašām beigām, vai boksu celiņa, kvalifikācijas diskvalifikācijas dēļ, varētu būt izškirošs punkts čempiona titula cīņā.

Otrie treniņi sāksies sestdienas plkst. 17:00 (pēc Latvijas laika), un sprinta sacīkste plkst. 21:30.