22 gadus vecais Guanju Žou kļūs par 2022. gada Formula 1 sezonas vienīgo debitantu. Īsi pēc paziņojuma par sadarbības pārtraukšanu ar Antonio Džiovinaci, “Alfa Romeo” oficiāli apstiprināja Guanju Žou pievienošanos.

“Alfa Romeo” jaunpienācējs Žou kļūs par pirmo braucēju, kurš F1 čempionātā pārstāvēs Ķīnu. Pirms 20 gadiem debitēja “Minardi” rindās debitēja Ķīnas izcelsmes braucējs Alekss Jongs, taču viņš izvēlējās pārstāvēt dzimto Malaiziju.

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ “Alfa Romeo” izvēlējusies tieši Žou ir spēcīga finansiālā aizmugure, tomēr arī viņa rezultāti trasē bijuši diezgan labi. Šobrīd Formula 2 kopvērtējumā Žou atrodas otrajā vietā aiz Oskara Piastri, kurš šodien tika apstiprināts par “Alpine” komandas rezerves braucēju nākamajai sezonai. Arī Žou bija “Alpine” jauno braucēju akadēmijā, taču šī saikne ir pārtraukta.

“F1LV

Žou pievienošanās tiek uzskatīta par vienu no ‘vissliktāk glabātajiem F1 noslēpumiem’. “Alfa Romeo” dīleri Šanhajā nejauši publicēja apsveikumus ķīnietim pāris dienas priekšlaicīgi pirms satura izdzēšanas.

Viens no galvenajiem kavēkļiem līguma noslēgšanai ar Žou bija viņa vēlme pēc ilgtermiņa līguma. “Alfa Romeo” tikmēr lūkojas cita jaunā braucēja Teo Puršēra virzienā, kuram vēl būtu vērts iekrāt pieredzi junioru sērijās. Sīkākas līguma detaļas, ieskaitot to, uz cik gadiem vienošanās panākta, nav publicētas.

Tas nozīmē, ka noskaidroti visi 20 nākamās sezonas braucēji. “Alfa Romeo” sastāvs mainījies pilnībā, jo Guanju komandas biedrs būs no “Mercedes” piesaistītais Valteri Botass.