Formula 1 čempionāta līderis Makss Verstapens ir izsaukts pie tiesnešiem par iespējamu dzelteno karogu neievērošanu Kataras GP kvalifikācijas laikā.

Verstapens izcīnīja otro pozīciju kvalifikācijā un savā otrajā mēģinājumā Q3 nespēja uzlabot rezultātu. Kvalifikācijas izskaņā pēc Pjēra Gaslī incidenta, kad francūzis nolauza priekšējo antispārnu, “Alpha Tauri” formula lēni pārvietojās starta finiša taisnē ārpus ideālās trajektorijas. Tieši tobrīd savu pēdējo lidojošo apli pabeidza Makss Verstapens.

Verstapena on-board kamera rāda, ka “Red Bull” pilots paātrinās no pēdējā līkuma, kad tiek rādīti dzeltenie karogi. Dati no pēdējiem diviem trases minisektoriem liecina, ka Verstapens ir samazinājis ātrumu, tomēr iepriekšējie divi minisektori izejā no pēdējā pagrieziena ir ātrāki nekā apli iepriekš.

“F1LV

Tas viss liecina, ka čempionāta līderis ir nometis tempu, tomēr pagaidām nav skaidrs, cik tieši un vai ar to būt pietiekami, lai tiesneši nepiešķirtu sodu.

Makss Verstapens kopā ar komandas pārstāvi dosies pie tiesnešiem rīt (svētdien) pulksten 12:00 pēc Latvijas laika, kad arī uzzināsim par iespējamo sodu pirms Kataras GP. 

Bez Maksa Verstapena tiesneši izmeklēs arī Karlosa Sainca un Valteri Botasa iespējamos pārkāpumus kvalifikācijas noslēgumu un dzelteno karogu fāzes laikā.