Moncas WRC rallija otro dienu kā līderi noslēguši septiņkārtējie pasaules čempioni Sebastiens Ožjē un Džuliens Ingrasija no “Toyota”. Aizraujošā cīņā visas dienas garumā vien pussekundi piekāpjas čempiona komandas biedrs Elvins Evanss, kurš vienīgais var liegt Ožjē izcīnīt astoto titulu. Sezonas pēdējā posmā pjedestāla pozīcijas noslēdz Dani Sordo no “Hyundai”.

Kā ziņojām pirmo dienu ar 1,4 sekunžu pārsvaru pār Ožjē uzsāka titula iedzinējs Elvins Evanss. Otro dienu Alpu kalnos ar labāko laiku uzsāka “Hyundai” braucējs Tjērī Noivils. Taču, kas svarīgāk – Ožjē pārspēja Evansu un atkal izvirzījās rallija vadībā. Evanss nepadevās un jau nākamajā ātrumposmā ar labāko laiku atguva līderpozīciju. Atbildi parādā nepalika Ožjē un dienas trešajā ātrumposmā jau atkal mainījās līderis! Divas ātrumposmu uzvaras pēc kārtas nodrošināja Ožjē 5,2 sekunžu pārsvaru pār Evansu līdz servisa parkam. Tomēr īsts Deja Vu no vakardienas, kad, pēc servisa parka atgriežoties Moncas sacīkšu trasē, pieticīgs rezultāts no Ožjē un ātrākais laiks no Evansa nozīmē kārtējo līdera maiņu velsieša labā! Pirms pēdējā ātrumposma līderus šķīra vien 0,3 sekundes. Ožjē izvēlējās krustā miksēt mīkstās un cietās riepas un čempions jau atkal izrāva pussekundes pārsvaru pār Evansu un pietuvojās savam astotajam pasaules čempiona titulam.

Olivers Solbergs
Olivers Solbergs

Savstarpējās cīņas aizvadīja arī citi braucēji. Tjērī Noivils, nostiprinājies trešajā vietā, bija uzņēmis lielisku tempu, bet dienas otrajā ātrumposmā ieskrēja barjerā un zaudēja 27 sekundes. Tehniski mašīna palika vesela un beļģis ceļu turpināja, taču „Hyundai” spēkratam trūka visa priekšējā aerodinamika. Neraugoties uz to Noivila ātrums bija iespaidīgs un nākamajā ātrumposmā pat tika uzstādīts otrais labākais laiks. Uz trešo vietu pakāpās spānis Dani Sordo. Pie „Hyundai i20” automašīnas pamazām pierada arī Otu Tanaku aizvietojošais Tēmu Suninens. Somu braucējs apsteidza savu bijušo „M-Sport” komandas biedru Gasu Grīnsmitu, kurš sūdzējās par savām bremzēm. Stabilā piektajā vietā joprojām atrodas Olivers Solbergs.

“F1LV

„WRC 2” klasē pirmās dienas līderis Marko Bulacija izstājās jau pirmajā dienas ātrumposmā. Pārliecinošā vadībā ar minūtes pārsvaru ir nonācis soms Jari Hutunens. Atrāks par Hutunentu gan ir Nikolajs Grjazins, taču krievu braucējs Moncas WRC rallijā piedalās tikai komandu ieskaitē.

Rezultāti
Rezultāti