WRC čempions otro gadu pēc kārtas, astoto un, visticamāk, pēdējo reizi karjerā ir francūzis Sebastjēns Ožjē. Satriecošā trīs dienu garā duelī Moncas rallijā Ožjē izdevās gūt virsroku, nodrošinot uzvaru gan sacensībās, gan sezonas kopējā ieskaitē.

Pēdējā sacensību dienā bija jāveic tikai trīs ātrumposmi, taču intriga par uzvaru bija ļoti augstā līmenī, jo pirms izšķirošajiem notikumiem Ožjē no Evansa šķīra tikai pussekunde. Dienas pirmajā ātrumposmā abi “Toyota” pārstāvji uzrādīja identiskus rezultātus, bet izšķirošo izrāvienu Ožjē veica priekšpēdējā ātrumposmā, kad Evanss sabloķēja bremzes un zaudēja vairākas sekundes. Finišā Ožjē pārspēja Evansu par 7,3 sekundēm.

Labākais no pārējiem šoreiz bija “Hyundai” pārstāvis Dani Sordo. Spānis atkārtoja pagājušās sezonas sasniegumu, kāpjot uz Moncas rallija pjedestāla. Arī atlikušās vietas labāko sešiniekā tika “Hyundai” pārstāvjiem Tjerī Noivilam, Oliveram Solbergam un Tēmu Sunninenam, kurš apsteidza Takamoto Katsutu. Japānis saslīdēja priekšpēdējā ātrumposmā un tā finišu sasniedza ar aizlauztu priekšējo kreiso riteni.

Power Stage ātrumposmā labākais šoreiz bija Tjerī Noivils, bet papildus punktus izcīnīja arī Katsuta, Sordo, Evanss un šī gada WRC čempions Ožjē.

Jāpiebilst, ka šis bija pēdējais pasaules čempionāts ar WRC grupas automašīnām. Nākamsezon tās aizvietos Rally1 grupas hibrīdauto ar daudz vairāk standartizētām daļām, pilnveidojot FIA izveidoto ‘rallija piramīdu’, kas sadala visus spēkratus piecās klasēs. Tā, piemēram, R5 klase šogad kļuva par Rally2 ieskaiti.

Tituls ļāvis Ožjē vēl vairāk pietuvoties izcilajam Sebastjēnam Lēbam. Ožjē vārda brālis un tautietis no 2004. līz 2012. gada izcīnīja 9 titulus, kamēr Sebastjēns Ožjē tagad ir astoņkārtējs WRC čempions, pateicoties panākumiem no 2013. līdz 2018. gadam, kā arī 2020. un 2021. gadā. Maz ticams, ka Ožjē izdosies noķert Lēbu, jo šī bija viņa pēdējā pilnā sezona. Nākamgad Ožjē piedalīsies tikai dažos rallijos, dalot “Toyota” mašīnu ar Esapeku Lappi, kamēr Rovanpera un Evanss saglabājuši savu vietu komandā. Bez Lēba un Ožjē vairākkārt par WRC čempioniem kļuvuši tikai Juha Kankunens (4 reizes), Tomi Makinens (4), Valters Rorls (2), Miki Biasions (2), Karloss Saincs (2) un Markuss Gronholms (2).

WRC2 ieskaitē uzvaru izcīnīja Jari Huttunens, pieveicot šīs sezonas WRC2 un ERC čempionu Andreasu Mikelsenu. Tikmēr WRC3 ieskaitē trīs vadošos braucējus šķīra tikai 7 sekundes. Andrea Krugnola savā dzimtenē pieveica francūzi Joanu Rosselu un poli Kajetanu Kajentanovicu.

Moncas rallija rezultāti