Kalifornijā esošās Glenhelenas sacīkšu trasē naktī uz pirmdienu Nitro RX sacensībās Ronalds Baldiņš stājās pretim pasaules vadošajiem rallijkrosa braucējiem. Spēcīgajā konkurencē Latvijas pārstāvis sasniedza septīto vietu.

Sacensību pirmajā dienā notika dueļi. Baldiņam pretim stājās Kevins Ēriksons, kurš, tāpat kā Ronals, piedalījās ar “Olsbergs MSE” komandas sagatavotu “Honda Civic Coupe” automašīnu. Šai duelī pārāks bija zviedru sportists. Nākamajā kārtā Ēriksons piekāpās trīskārtējam Global Rallycross Championship čempionam Skotam Spīdam. Par dueļu uzvarētāju kļuva Kevins Hansens, finālā pieveicot Travisu Pastranu.

Baldiņš savā otrajā Nitro RX posmā pusfinālu noslēdza 5. vietā. Ar to nebija pietiekami, lai uzreiz nodrošinātu vietu finālā, tādēļ latvietis piedalījās ‘pēdējās cerības braucienā’. Situāciju atviegloja fakts, ka uz starta līnijas nestājās Taners Fausts, tādēļ pēdējo ceļazīmi bija jāsadala starp Baldiņu, Kevinu Hansenu un Liamu Doranu. Konkurenti džokerī devās ātrāk, līdz ar to Baldiņš nonāca brauciena vadībā. Hansens un Dorans nesadalīja trasi, kā rezultātā zviedru sportists piedzīvoja izstāšanos un sacensības pameta ar asarām acīs. Dorans par manevru saņēma 5 sekunžu sodu, ar ko pietika, lai Baldiņš pakāptos uz pirmo vietu un iekļūtu finālā.

“F1LV

Astoņu dalībnieku konkurencē Ronalds finišēja septītais, tikai divas pozīcijas aiz pasaules čempionāta sezonas līdera Timija Hansena. Savā dzimtenē šoreiz ātrākie izrādījās Amerikas pārstāvji. 38 gadus vecais Pastrana kļuva par pirmo braucēju, kurš uzvarējis divos Nitro RX posmos, atkārtojot iepriekšējās nedēļas panākumu. Skots Spīds finiša līniju šķērsoja otrais, bet trešā vieta tika Eiropas čempionam Andreasam Bakerudam.

Ronalds Baldiņš šobrīd strādā pie tā, lai varētu piedalīties arī sezonas noslēdzošajā posmā Floridā decembra sākumā.

Pilni fināla rezultāti