Ceturto reizi karjerā par FIA pasaules rallijkrosa čempionu kļuvis zviedru autosportists Johans Kristofersons. Elpu aizraujošā World RX of Germany finālbraucienā viņam izdevās noturēt aizmugurē savu galveno sāncensi Timiju Hansenu. Par 2021. gada sezonas pēdējā posma uzvarētāju kļuva Niklass Gronholms. Tikmēr komandu ieskaitē tituls tika Hansen World RX Team vienībai, informē Jānis Unbedahts, RA EVENTS.

Līdzīgi kā dienu iepriekš, arī svētdien posms risinājās vēsā un mitrā trasē. Mašīnu radītie dubļi uz grants seguma apgrūtināja redzamību braucējiem, kuri sekoja cieši priekšā esošajiem konkurentiem.

Pirmajā kvalifikācijas braucienā abi sezonas vadošie braucēji Timijs Hansens un Johans Kristofersons startēja atšķirīgos braucienos. Izvairoties no liekām problēmām, pēc lieliskiem startiem Kristofersons sasniedza labāko rezultātu kopējā ieskaitē, bet Hansens palika otrajā vietā. Par abu zviedru braucēju ciešāko sekotāju kļuva ungārs Kristians Sabo. Viņam savā braucienā izdevās pieveikt gan komandas biedru Niklasu Gronholmu, gan sestdienas finālistu Enzo Idi. Ne pārāk sekmīgi dienu iesāka Timija Hansena jaunākais brālis Kevins. Pirmajos pagriezienos, startējis no ārmalas, Hansens aizķēra Tamasa Karai Audi S1 automašīnu. Tā sagriezās Hansena priekšā, liekot abiem sportistiem zaudēt daudz laika. Absolūtajā ieskaitē Kevins Hansens pēc 2 sekunžu soda saņemšanas sasniedza desmito vietu.

Otrā kvalifikācija iesākās ar sadursmi Olivera O’Donavana un Tamasa Karai starpā. Kevins Hansens finiša līniju šķērsoja pirmais, taču nākamā brauciena uzvarētājs Enzo Ide četrus apļus Nirburgringas trasē pieveica ātrāk. Johanam Kristofersonam neizdevās labs starts. Līdz pirmajam pagriezienam viņš nonāca aiz Timija Hansena un uzsāka cīņu ar Kristianu Sabo. Pēc lieliskas atgūšanās, Kristofersons cieši sekoja Hansenam un centās apdraudēt tautieša pozīciju. Savstarpējā cīņā abi zaudēja nedaudz laika, tomēr spēja noturēt Sabo aizmugurē. Kopējā ieskaitē Hansenam neizdevās pieveikt Kristofersona komandas biedru Idi – beļģu autosportists sagādāja pārsteigumu, uzvarot otro kvalifikācijas kārtu.

Kristofersons revanšējās sezonas pēdējā kvalifikācijas braucienā. Abi brāļi Hanseni viņam sekoja, tomēr apdraudēt Kristofersona pozīciju neizdevās. Kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā Timijs Hansens palika trešais aiz Niklasa Gronholma.

Pateicoties lieliskam kvalifikācijas noslēgumam, Gronholms nodrošināja pirmo starta rindu pusfinālam. Kvalifikāciju summā soms ierindojās ceturtajā vietā aiz Johana Kristofersona, Timija Hansena un Enzo Ides. Sestdienas posma varonis Jurijs Beļevskis 13 braucēju konkurencē sasniedza septīto vietu, pārliecinoši kvalificējoties pusfinālam.

Abos pusfināla braucienos drāmas netrūka. Pirmoreiz šogad bez fināla palika Kristians Sabo. Ungārs tika izstumts pirmajā pagriezienā pēc kontakta ar Enzo Idi un Juriju Beļevski. Johans Kristofersons savu pusfinālu noslēdza pirmajā vietā, bet finālā iekļuva arī viņa komandas biedrs Enzo Ide un francūzis Gerlēns Šišerī, kurš pirms sacensībām Vācijā šosezon pasaules čempionātā vēl nebija braucis.

Otrajā pusfinālā sadursmi piedzīvoja no pirmās rindas startējušie Timijs Hansens un Niklass Gronholms. Kontakta rezultātā Gronholms izslīdēja un turpināja braucienu pēdējā vietā. Kevins Hansens necentās apdraudēt sava vecākā brāļa un komandas biedra pozīciju. Pēc sešiem lieliskiem apļiem Gronholms spēja pakāpties līdz trešajai vietai un iekļūt finālā. Tiesneši sadursmē Hansenu atzina par vainīgu un piesprieda viņam 7 sekunžu sodu, kā rezultātā Timijs atkrita no pirmās uz trešo vietu.

Pirms sezonas pēdējā brauciena, čempionāta kopvērtējumā Hansenam bija tikai viena punkta pārsvars pār Kristofersonu. Abiem brāļiem Hanseniem padevās lielisks starts – Kevins nonāca priekšā Kristofersonam, bet Timijs, startējis no trešās rindas, pakāpās vairākas pozīcijas un atradās tieši aiz sava galvenā konkurenta. Negaidīti, abi galvenie čempiontitula pretendenti jau pirmajā aplī veica džokera apli, kas šoreiz priekšrocību deva Kristofersonam – viņa galvenajam konkurentam Timijam Hansenam nu vajadzēja Kristofersonu apdzīt trasē. Lai gan brauciena laikā Kevins Hansens centās piebremzēt Kristofersonu, Timija ātrums šoreiz nebija pietiekams, un nācās atzīt Kristofersona pārākumu. Turklāt, līdzīgi kā Portugālē, līderu cīņas un zaudētais laiks trasē deva lielisku izdevību Niklasam Gronholmam, kurš izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

“Mūsu mērķis bija uzvarēt vismaz vienu sacīksti. Mums tas izdevās. Ātrums nedēļas nogalē bija labs, bet šis ir rallijkross. Tas, ka esi ātrākais, ne vienmēr ir noteicošais faktors. Gadīties var jebkas. Pusfinālā un finālā redzējām kontaktus pašā pirmajā pagriezienā. Pēc tā manas izredzes neizskatījās spīdošas, tomēr beigās izdevās sasniegt cerēto,” stāsta sacensību uzvarētājs Niklass Gronholms.

Finiša līniju Kristofersons šķērsoja trešajā vietā, bet Timijs Hansens – ceturtajā. Sezonas kopvērtējumā abi izcīnīja vienādu punktu skaitu, taču par pasaules čempionu ceturto reizi karjerā tika kronēts Johans Kristofersons, pateicoties vairāk uzvarām sezonas gaitā.

“Traki, traki! Kas par finālu! Gluži neticami! Ieradāmies šajā nedēļas nogalē, esot 17 punktus iedzinējos, bet noslēdzām sezonu ar vienādu punktu skaitu. Vajadzēs daudz laika, lai apjaustu notikušo. Redzamība bija ļoti vāja, mašīnā bija redzama migla, logu tīrītāji sāka mazliet niķoties. Fināla brauciens bija sarežģīts, bet šobrīd prātā šaudās tik daudz domu. Reti gadās, ka man trūkst vārdu, bet šī ir viena no tām reizēm,” uzreiz pēc izkāpšanas no mašīnas pavēstīja Johans Kristofersons.

Kristofersons nebija vienīgais Nirburgringā kronētais čempions. Pašā pirmajā RX2e sezonā, braucējiem sacenšoties ar elektromobiļiem, beļģis Gijoms de Ridērs noslēdza sezonu ar satriecošu uzvaru, kamēr viņa galvenais konkurents Jesse Kallio, pēc kontakta fināla brauciena pirmajā pagriezienā, spēja aizcīnīties līdz otrajai vietai finišā. Pēc vājas kvalifikācijas īstajā brīdī savu labāko sniegumu spēja parādīt Pablo Suaress, kāpjot uz trešā goda pjedestāla pakāpiena.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2021. gada sezonas kopvērtējumā Johans Kristofersons ar 217 punktiem izcīnīja pirmo vietu, Timijs Hansens arī ar 217 punktiem sezonu noslēdza otrajā vietā. 20 punktus aiz čempiona trešajā vietā palika pēdējā posma uzvarētājs Niklass Gronholms, par sešiem punktiem apsteidzot Kevinu Hansenu.

Stabilitāte un ātrums, kop sezonas gaitā demonstrēja abi Hansen World RX Team pārstāvji Timijs Hansens un Kevins Hansens, ļāva zviedru komandai izcīnīt titulu komandu ieskaitē.

World RX of Germany svētdienas izšķirošo notikumu ierakstu iespējams vērot šeit.