Svētdien Formula 1 pasaule zaudēja leģendu. Frenks Viljamss bija fanātiķis. Sapņotājs, kura entuziasmam pavilkās līdzi daudzi. Viens no cilvēkiem, kurš viņu iepazina ļoti tuvu bija Bernijs Eklstons.

Bez tāda tipa cilvēkiem, es šaubos vai Formula 1 turpinātu eksistēt. Iespējams, Ferrari būtu pārtraucis un ar to viss beigtos. Tagad vairs nav daudz vecie palikuši. Tie, kuri ir kopā ar komandu kopš viņi to izveidoja. Tolaik varēji nopirkt dzinēju un pārnesumkārbu. Nevajadzēja vairākus miljardus un tūstoti darbinieku,” atminas 91 gadu vecais Bernijs Eklstons. Viņš vadījā “Brabham” komandu, kamēr Frenks Viljamss ar savu vienību bieži bija galvenie konkurenti trasē.

Frenks bija īpašs kā cilvēks. Tas atspoguļojās tajā, kā viņš turpināja savu cīņu. Frenkam nekad nebija slikti. Viņš nekad nežēlojās par notiekošo,” turpina Eklstons. “Viņš centās atrisināt visu, cik vien labi tas iespējams. Tāpēc  viņš bija tik sekmīgs. Viņš bija cauri caurēm sacīkstēs. Frenks vienmēr bija soli priekšā. Viņš zināja par kašmira džemperiem pirms es biju dzirdējis par kašmiru.

Karjeras sākumā Frenks Viljamss vairākkārt saskārās ar finansiāliem izaicinājumiem. Arī Bernijam nācās sniegt palīdzīgu roku. “Viņš man vaicāja, vai nevaru aizdot 2000 mārciņas. Piekritu un viņš solīja atdot pēc 10 dienām. Skaidrs, ka pēc 10 dienām Frenks atmaksāja, kā bija teicis. Viņš runājās par jebko. Tad apvaicājās, vai es nevaru palīdzēt un aizdot 2500 mārciņas. Atmaksāšot pēc 10 dienām. Tā nu mēs strādājām ar Frenku. Es viņam uzticētu savu dzīvību.

Eklstons apciemoja Viljamsu slimnīcā pēc 1986. gada negadījuma kopā ar F1 ārstu Sidu Vatkinsu. “Es vaicāju, cik ilgi tā turpināsies. Sids atbildēja, ka viņš (Frenks) pavadīs sešus mēnešus raugoties uz griestiem. Prasīju, vai viņš izdzīvos. “Nedomāju vis,” viņš atbildēja. Un Sids lieliski saprata situāciju. Kā parasti, Frenks lika visiem kļūdīties. Tādi kā viņš vairs neaug.

Bernijs Eklstons ilgus gadus darbojās kā Formula 1 komandu asociācijas vadītājs, bet Sers Frenks Viljamss viena no organizācijas skaļākajām balsīm. Frenks aizsaulē devās 79 gadu vecumā.