Maksam Verstapenam piešķirts 10 sekunžu sods un divi soda punkti par ‘neapdomīgo’ bremzēšanu, izraidot sadursmi ar Luisu Hamiltonu Saūda Arābijas GP laikā.

Visai dīvainos apstākļos Sauda Arābijas GP laikā abi titula pretendenti bija iesaistīti savstarpējā sadursmē, kad Makss Verstapens centās palaist garām Luisu Hamiltonu. Iepriekš “Red Bull” pilots bija agresīvi aizsargājis savu pozīciju un tiesneši aicināja Verstapenu atdot pozīciju.

Makss Verstapens mēģina pozīcijas atdošanu veikt stratēģiski sev izdevīgākā vietā pirms pēdējā līkuma, lai jau starta finiša taisnē izmantotu DRS un atkal atgūtu pirmo vietu sacīkstē. Tostarp Hamiltons vēl nebija saņēmis informāciju par to, kāpēc Verstapens samazina ātrumu un apsūdzēja savu konkurentu tīšā bremzēšanā, kā rezultātā notika sadursme.

Tiesneši jau pēc finiša lēma, ka Verstapenam jāuzņemas lielākā daļa vainas un tādēļ viņam pienākas 10 sekunžu sods, kas gan neietekmē sacīkšu rezultātu, jo tuvākais sekotājs Valteri Botass finišēja nepilnas 16 sekundes aiz Verstapena. Tostarp soda punktu skaits Verstapenam tagad pēdējos 12 mēnešos pieaudzis līdz 7.

Tiesnešu atzinumā teikts, ka bijis uzskatāmi redzams, ka neviens no pilotiem nevēlas būt priekšā pirms DRS kontroles līnijas. Tāpat tiesneši atzina, ka Hamiltonam bija visas iespējas apdzīt Verstpena vēl krietni agrāk, taču izšķirošais moments soda piešķiršanā bija Verstapena pēkšņā bremzēšana ar 69 bāru spiedienu, kā rezultātā notika 2.4G palēnināšanās.

Tas bija Verstapena otrais šīs sacīkstes laika sods, jo viņš saņēma arī 5 sekunžu sodu par sākotnējo incidentu ar Hamiltonu, kad viņš veica apdzīšanu ārpus trases un saglabāja pozīciju.