Svētdien notikušās Formula 2 sacīkstes tika ievērojami saīsinātas, jo tās uz ilgāku laiku nācās apturēt, kad sāpīgu sadursmi piedzīvoja Teo Puršērs un Enzo Fitipaldi.

Puršērs ir viens no šīš sezonas spožākajiem debitantiem, kamēr Fitipaldi savu F2 debiju piedzīvoja tikai sezonas vidū. Piektdien notikušajā kvalifikācijā “ART Grand Prix” braucējs Puršērs sasniedza trešo labāko rezultātu, piekāpjoties vienīgi “Prema” pārstāvjiem Oskaram Piastri un Robertam Švarcmanam. Tikmēr Fitipaldi lēnajā “Charouz” formulā sasniedz 18. vietu.

Svētdien notikušā brauciena startā Puršēra mašīna neizkustējās. Pārējiem konkurentiem izdevās izvairīties no stāvošās formulas, bet divkārtējā F1 čempiona Emersona Fitipaldi mazdēls nebija tik veiksmīgs. Viņš lielā ātrumā uztriecās Puršēram. Sadursmes brīdī Fitipaldi piedzīvojis 72G triecienu. Brauciens uzreiz tika apturēts, bet abi sportisti ar helikoptera palīdzību tika nogādāti tuvējā slimnīcā.

Sākotnējās ziņas par abu braucēju veselības stāvokli bija ļoti skopas, taču dažas stundas pēc avārijas Puršērs ar sociālo tīklu palīdzību apstiprināja, ka nopietnas traumas nav guvis, tomēr pieļauj domu, ka sezonas pēdējo posmu Abū Dabī viņam var nākties izlaist.

Oficiāla paziņojuma par Enzo Fitipaldi gūtajām traumām vēl nav, taču viņa brālis Pietro apstiprina, ka Enzo lauzis kaulu pie labā papēža, taču, laimīgā kārtā, smagākas traumas nav gūtas.

Avārijas video (skatītāja filmēts): 2:34

Tā kā turpinājumā sekoja vēl viena sadursme, kuras dēļ braucienu nācās apturēt, galvenās sacīkstes ilga tikai 10 minūtes. Par uzvarētāju kļuva sezonas līderis Oskars Piastri. Piešķirtie puspunkti liedza viņam priekšlaicīgi nodrošināt šīs sezonas F2 titulu.

Piastri uzvarēja arī vienā no sestdien notikušajām sprinta sacīkstēm. Tikmēr viņa līdz šim ciešākais sekotājs un nākamā gada F1 braucējs Guanju Žou iekļuva starta sadursmē pirmajā braucienā, spēja aizcīnīties līz 8. vietai otrajā, kā arī palika bez pjedestāla svētdienas startā. Tā rezultātā viņš kopvērtējumā atkritis uz trešo vietu aiz Piastri komandas biedra Roberta Švarcmana, kurš Saūda Arābijā tika pie diviem pjedestāliem.

Vienīgais Baltijas valstu pārstāvis Juri Vips no Igaunijas pirmo braucienu noslēdza 3. vietā aiz Armstronga un Lovsona. Misēkļa dēļ uz pjedestāla gan Igaunijas karogs nebija redzams, jo organizatori visiem trim braucējiem par godu izkāra nepareizo valstu karogus. Otrajā braucienā Vips izraisīja avāriju, bet svētdien finišēja sestais. Viņš saglabā sesto vietu arī kopvērtējumā, 8 punktus aiz vakar cietušā Puršēra.

Saūda Arābijas F2 posma rezultāti
Formula 2 kopvērtējums