FIA Sacīkšu vadītājs, Maikls Masi, brīdinājis Verstapenu un Hamiltonu par iespējamu punktu atņemšanu, gadījumā ja kāds no abiem titula censoņiem veiks nesportiskus manevrus Abū Dabī Grand Prix laikā.

Makss Verstapens un Luiss Hamiltons 2021. gada sezonas pēdējo sacīksti Abū Dabī uzsāks ar vienādiem punktu skaitiem. Braucējs, kurš sacīkstē gūs vairāk punktus uzvarēs titulu, taču gadījumā ja neviens no abiem nefinišē labāko desmitniekā vai izkrīt no sacīkstes, čempiona titulu iegūs Verstapens, jo nīderlandietis sezonas laikā uzkrājis vairāk uzvaras.

Šīs sezonas laikā jau vairākas reizes esam redzējuši abu savstarpējas sadursmes un, iespējams, arī nesportiskas rīcības. Kā spilgtākais piemērs šim ir Saūda Arābijas sacīkstes incidents, kur Verstapens mēģināja atdot pozīciju atpakaļ Hamiltonam pirms DRS zonas. Hamiltonam nebija dotas norādes, ka ‘Red Bull’ braucējs cenšas atdot pozīciju un neapdzina viņu, savukārt, Verstapens, redzot, ka brits minstinās, nospieda bremžu pedāli kā rezultātā abi sadūrās. Par šo Verstapenam tika piespriests 10 sekunžu sods, taču nīderlandietis saglabāja savu pozīciju.

FIA sacīkšu vadītājos, Masi, redzot notikumus uz trases viscaur sezonai, nolēmis stingrāk uzraudzīt, lai netiktu veikti nesportiski manevri un darbības starp abiem titula censoņiem. Pirms Abū Dabī Grand Prix Masi kā parasti izsūtījis savus pierakstus visām komandām, kur īpaši pieminējis atsevišķus FIA Internacionālā sporta kodeksa pantus.

Pants 9.15.1:

Konkurenti ir atbildīgi par visām savām darbībām vai bezdarbībām no jebkuras personas, kura piedalās sacensībās vai čempionātā, vai sniedz pakalpojumus saistībā ar sacensībām vai čempionātu viņu vārdā, tostarp jo īpaši par saviem darbiniekiem, tiešiem vai netiešiem, braucējiem, mehāniķiem, konsultantiem, pakalpojumu sniedzējiem, pasažieriem, kā arī jebkuru personu, kurai Dalībnieks ir ļāvis piekļuvi Rezervētajai zonai.

Pants 12.2.1 – Noteikumu pārkāpums un jo īpaši 12.2.1.l

Jebkurš Sacensību godīguma principu pārkāpums, nesportiska uzvedība vai mēģinājums ietekmēt Sacensību rezultātu veidā, kas ir pretrunā ar sporta ētiku.

Pants 12.4.5

Par visiem FIA čempionātiem, kausiem, izaicinājumiem, trofejām vai seriāliem komisāri var arī nolemt piemērot šādus sodus: Izslēgšana no viena vai vairākām Sacensībām, čempionāta, kausa, izaicinājuma, trofejas, sērijas punktu atņemšana.

Pants 12.4.5.a

Punktus nedrīkst atņemt atsevišķi no braucējiem un komandām, izņemot ārkārtas apstākļus.

Masi šādā veidā īpaši brīdina Verstapenu un Hamiltonu, ka ir iespējams atņemt punktus nesportiskas rīcības gadījumā.