2021. gada Formula 1 čempions Makss Verstapens šobrīd ir viens no laimīgākajiem cilvēkiem uz planētas. To pašu var teikt par viņa tēvu Josu. Kopā viņiem izdevās realizēt mūža sapni.

Tas ir neticami. Visas sacīkstes garumā es turpināju cīkstēties, lai tiktu pie izdevības pēdējā aplī. Tas ir satriecoši,” stāsta jaunais čempions Makss Verstapens. “Mana komanda un “Honda” to bija pelnījuši. Es viņus tik ļoti mīlu un ļoti, ļoti izbaudu strādāšanu kopā. Šis bija satriecošs gads. Beidzot arī man uzspīdēja veiksme.

Makss arī uzslavēja savu komandas biedru, kurš cīnījās kā lauva, aizstāvot pozīciju no Hamiltona uzbrukumiem. “Man jāsaka milzīgs paldies Čeko. Viņš šodien brauca no visas sirds. Tas bija lielisks komandas darbs un viņš ir apbrīnojams komandas biedrs. Mana komanda zin, ka es viņus mīlu. Ceru, ka varēsim kopīgi turpināt tā vēl kādus 10-15 gadus. Nav iemesla mainīties. Es vēlos palikt ar šo komandu kopā atlikušo dzīvi. Ceru, ka viņi man to ļaus. Kristians un Helmuts uzticējās man 2016. gadā. Mūsu mērķis bija kļūt par pasaules čempioniem. Tagad esam to paveikuši.

Makss realizēja to, kas neizdevās viņa tēvam Josam Verstapenam. Šodien asaras bija arī Josa acīs. “Esmu ļoti lepns. Drošības mašīnas dēļ esam šādā situācijā. Uzskatu, ka komanda pieņēma ļoti pareizu lēmumu, iesaucot viņu boksos. Makss bija šī gada braucējs un ir pelnījis čempiona godu. Visa komanda bija noraizējusies, jo apzinājās “Mercedes” ātrumu. Taču viņš turpināja cīnīties. Viņš vienmēr cīnās. Tas ir viņā DNS un šodien to vēlreiz apliecināja. Viņš trica, ka katrs aplis bija ar pilnu jaudu, braucot uz robežas. Viņam bija tikai viena izdevība un viņš to realizēja.”

Makss Verstapens arī veltīja atzinīgus vārdus savam konkurentam. “Luiss ir fantastisks braucējs un lielisks sāncensis. Viņi padarīja mūsu dzīvi ļoti, ļoti sarežģītu. Abas komandas cīnījās viena ar otru. Mums gāja smagi, tomēr tā ir daļa no sporta un emocijām. Katrs vēlās uzvarēt. Šodien viss varēja beigties dažādi. Nākamgad atgriezīsimies un mēģināsim to visu paveikt atkārtoti.