Ir pagājis pusotrs gads kopš ceļa satiksmes negadījums jau atkal mainīja Aleksa Zanardi un viņa ģimenes dzīvi. Pagājis pusotrs gads un itāļu sportists beidzot pametis slimnīcu.

Zanardi bija divkārtējs CART čempions ar F1 pieredzi, kad sacīkšu negadījums Lauzicā izmainīja viņa dzīvi. Aleksam tika amputētas abas kājas, taču viņš turpināja karjeru, piedaloties pasaules salonauto čempionātā, kā arī pievēršoties paralimpiskajam velosportam, kur izcīnītas vairākas zelta medaļas. Pirms gada vasarā Zanardi trenējās sacensībām, taču nenovaldīja savu braucamrīku un nonāca pretējā joslā, kur viņam uztriecās kravas auto.

Intervijā ar “BMW” 55 gadus vecā Aleksa Zanardi sieva Daniela atklāja, ka viņš ir izrakstīts no slimnīcas un rehabilitācijas procesu turpina mājās. “Atkopšanās joprojām ir ļoti garš process. Rehabilitācijas programmā ir iesaistīti dakteri, psihoterapeiti, neiropsihiatri un runas terapeiti, kuri nodrošina stabilu progresu. Protams, gadās arī klupšanas mirkļi. Dažkārt nācies spert divus soļus atpakaļ, lai tiktu vienu uz priekšu, taču Alekss atkal un atkal pierāda, ka ir cīnītājs.

Šī ir pirmā reize, kad Zanardi sieva publiski komentē sava vīra veselības stāvokli kopš 2020. gada jūnija. “Nopietns solis bija Aleksa spēja pamest slimnīcu pirms dažām nedēļām. Tagad viņš ir mājās kopā ar mums. Šo mirkli nācās gaidīt ļoti ilgi. Esam ļoti priecīgi, ka beidzot tas ir iespējams, lai gan joprojām nāksies pavadīt laiku īpašās klīnikās, nodrošinot nepieciešamās rehabilitācijas iekārtas.

Daniela atklāja, ka Alekss nopietni progresējis fiziskās kondīcijas atjaunošanā. Atgūstot spēku rokās, viņš spēj pārvietoties ratiņkrēslā, nevis gultā. Zanardi kundze arī izteica lielu pateicību visiem par laba vēlējumiem, kas palīdzējuši saņemties grūtajos brīžos.