Cik Jūs būtu gatavi maksāt par četru stundu pavadīšanu lietū, raugoties uz tukšu trasi, kur vienīgie notikumi bija vērojami aiz drošības mašīnas? Laikapstākļus nepasūtīsi, tomēr organizatoru sniegtās kompensācijas Beļģijas GP skatītājiem ne tuvu nav tādas, kā viņi bija iecerējuši.

Spēcīga lietus iejaukšanās Grand Prix norisē novērota arī agrāk, tomēr šī gada Beļģijas GP bija īpašs – negaiss nerimās četru stundu garumā un kārtīgas sacīkstes rīkot nebija iespējams. Braucēji veica trīs apļus aiz drošības mašīnas, lai sacīkstes juridiski atzītu par notikušām, tādā veidā neiespaidojot superlicences izmaksas un TV līgumu ienākumus.

Galvenajos zaudētājos, protams, palika līdzjutēji. Tie, kas sacīkstes plānoja vērot pie TV ekrāniem bija vīlušies, taču varēja šo laiku pavadīt ar citām nodarbēm vai ielūkojoties F1 padokā krietni vairāk kā parasti. Tikmēr tiem tūkstošiem, kas samaksāja sūri, grūti pelnīto naudu, lai četras stundas izmirktu bezdarbībā, tika solītas kompensācijas. Šoreiz gan tās nav mērojamas finanšu atgriešanā vai jaunās biļetēs uz 2022. gada sezonas posmu.

Beļģijas GP organizatori katram klātienes skatītājam nodrošinās viena gada F1TV abonamentu (Latvijā tas maksā 65 EUR gadā), ielūgumu uz īpašu faniem veltītu pasākumu ceturtdienā pirms 2022. gada Beļģijas GP (bet ne uz notikumiem trasē), kā arī iespēju piedalīties izlozē, kur balvās ir VIP, Gold un Silver tribīņu biļetes (kā zināms loterijās lielākā daļa dalībnieku paliek bešā).

Šī nav pirmā reize, kad Beļģijas GP organizatoriem jādomā par kompensācijas piešķiršanu. 1985. gadā sacensības asfalta kvalitātes dēļ tika pārceltas. Toreiz biļešu īpašnieki varēja ne tikai ar savām ieejas kartēm apmeklēt sacīkstes dažus mēnešus vēlāk, bet arī saņēma bezmaksas ielūgumus uz Spa 1000 km sacensībām.

Ņemot vērā, ka biļetes uz Beļģijas GP nav no lētākajām, ģimenes apmeklējums var izmaksāt vairāk kā tūkstoti Eiro, neiekļaujot ēšanas, naktsmītņu, transporta izdevumus, kā arī zaudēto nedēļas nogali laika izteiksmē.

Ja apmeklējāt sacensības klātienē, aicinām dalīties sajūtās par kompensācijām mūsu Facebook lapas komentāros.