“Alfa Romeo” jaunieguvums Valteri Botass pavēstījis, ka no braukšanas viedokļa 2022. gada Formula 1 mašīnas nebūs tik ļoti atšķirīgas no šī gada modeļiem, pretēji sākotnējām prognozēm. Botass ir izmēģinājis jaunā, ar ‘ground effect’ aprīkotā spēkrata testus pie simulatora gan savā bijušajā “Mercedes” komandā, gan “Alfa Romeo”, kur startēs nākamsezon. Pēc Botasa domām galvenās izmaiņas jūtamas piespiedējspēka trūkumā.


“Williams” komandas vadītājs Josts Kapito pavēstījis, ka nākamgad viņiem nebūs pirmā un otrā numura. Abiem braucējiem Aleksam Albonam un Nikolā Latifi tiks dotas vienlīdzīgas iespējas un tehnika. “Manuprāt Aleksam ir lieliska otrā izdevība atgriezties un virzīt komandu tālāk. Viņš neienāca, runājot par uzvarām. Skaidrs, ka viņam jāattīsta komanda kopā ar Nikiju un visiem inženieriem Grovā (komandas bāzē). Viņš izbauda šo lomu un ļoti labi sastrādājas ar Nikiju. Mums nav pirmā un otrā numura. Abiem braucējiem būs identisks statuss. Nikijs spēj sevi parādīt, par to nav šaubu.


Četrkārtējais pasaules čempions Sebastians Fetels paslavējis savu tautieti Miku Šūmaheru. “Ņemot vērā, cik tālu aizmugurē bija viņa mašīna ir grūti spriest. Taču ieskatoties dziļāk, viņš paveica satriecošu darbu ar tik vāju mašīnu, pāris reižu pat iekļustot Q2, kā arī demonstrējot labu tempu un cīņas sacīkstēs, kad apkārtējie bija ātrākās formulās. Viņš spēja turēties līdzi tiem, kuri ir daudz ātrāki. Tas ir lielisks sniegums, turklāt pamatīgs grūdiens visai komandai.

Sezonas gaitā Šūmahers bija ievērojami ātrāks par komandas biedru Ņikitu Mazepinu. Krievu sportists gan savu sniegumu novērtējis ar četrinieku piecu ballu skalā. “Nedomāju, ka varu likt sev piecinieku, jo tas būtu izcili. Neuzskatu, ka esmu iepazinis izcilību. Šodien varbūt, bet rīt sapratīšu, ka kas jāuzlabo. Četrinieks ir maksimums, ko varu sev likt, jo izturēju brīžus, kad klājās ļoti smagi. Iespējams, trijnieks par adaptēšanos, taču tā nekad nav bijusi mana stiprā puse un es cenšos turpināt progresu.” Par savām šīs sezonas labākajām sacīkstēm Ņikita Mazepins uzskata Lielbritānijas, Sanpaulu un Mehiko Grand Prix.