Helmuts Marko neizslēdz, ka Mercedes komandas jaunais pilotu sastāvs varētu palīdzēt Red Bull. Baumas par bijušā FIA prizedenta Žana Toda iespējamo atgriešanos Ferrari komandā nerimstas. Robertam Švarcmanam pat nestartējot sacīkstēs būs aizņemta 2022.gada sezona.

Marko: Mercedes un Red Bull atkal cīnīsies par uzvarām

Mercedes komandas 2022.gada pilotu sastāvs varētu atvieglot Maksa Verstapena iespējas izcīnīt otro čempiona titulu, uzskata Red Bull padomdevējs Helmuts Marko.

“Mums vispirms jāredz, cik ātrs Rasels patiesībā ir,” paziņoja Marko. “Kvalifikācijās pērn viņš bija ļoti ātrs, bet sacīkstēs ļoti bieži viņš nevarēja pārspēt Latifi. Bet, ja viņš spēs turēt Hamiltona tempu, tad tas var pat mums palīdzēt.”

Helmuts Marko ir pārliecināts, ka arī 2022.gada sezonā, neskatoties uz jaunajiem noteikumiem un mašīnām, Mercedes un Red Bull komandas spēs cīnīties par uzvarām.

“Makss jau cītīgi simulatorā strādā ar 2022.gada formulu un viņam nav problēmu tik galā ar jauniem izaicinājumiem, kā piemēram, mašīnas aizmugures nestabilitāte,” paziņoja austrietis. “Viņam nav vajadzīga pati stabilākā mašīna, bet viņš dod priekšroku ātrākajai un mēs to varam uzbūvēt.”

Toto Volfs nevēloties Žana Toda atgriešanos Ferrari

Baumas par Žana Toda iespējamo atgriešanos Ferrari parādījās vēl pirms viņa FIA prezidenta pilnvaru beigām, bet kopš tā laika tās tikai pieņēmušās spēkā. Turklāt arī pats Tods nav noliedzis iespēju atgriezties: “Es neaizveru durvis uz citām iespējām manā dzīvē.”

Ferrari komandā nenoliedzami noderētu cilvēks, kas parūpētos par politisko arēnu, kas ļautu Mattia Binoto vairāk pievērsties komandas ikdienas vadīšanas procesiem. Turklāt Tods ļoti labi pazīst ne tikai FIA struktūru, bet arī visus vadošos cilvēkus, kas ievērojami stiprinātu Ferrari pozīcijas.

Tāds pavērsiens nebūtu pa prātam Mercedes komandas vadībai un šobrīd jaunākās baumas liecina, ka Toto Volfs piekritis atteikties no apelācijas iesniegšanas pēc Abu Dabī GP incidenta, jo vienojies, ka Žans Tods vismaz tuvākajā laikā nepievienosies Ferrari komandai.

Švarcmans gatavojas debijai F1 2023.gadā

Krievu pilots Roberts Švarcmans, kurš divas pēdējās sezonas ir kļuvis par Formula 2 vicečempionu (2020.gadā zaudējot Mikam Šūmaheram un 2021.gadā Oskaram Piastri), uz 2022.gada sezonu plāno pietiekami intensīvu mācību programmu.

Švarcmans 2022.gada sezonā vismaz divos Grand Prix pomos piedalīsies piektdienas treniņos Ferrari sastāvā, bet paralēli plāno veikt līdzīgu uzdevumu ar Haas, kuras sasvātā viņš piedalījās jauno pilotu testos Abu Dabī. Turklāt Švarcmanam jau tiek plānotie privātie testi Pirelli riepu ražotāja uzdevumā abu šo komandu sastāvā.

Pagaidām izskatās, ka Roberta Švarcmana reālākās iespējas debitēt F1 saistās tieši ar Haas komandu, jo nav izslēgts, ka Miks Šūmahers 2023.gadā varētu pārcelties uz citu komandu, bet attiecībā uz Ņikitas Mazepina nākotni šobrīd skaidrības nav.