“Ferrari” pilots Šarls Leklērs nav nemaz tik ļoti labs braucējs, kā daudzi sākotnēji domāja, pārliecināts “Red Bull” konsultants Helmuts Marko, jo Karloss Sainss viņu pērn spēja uzveikt.

Sainss F1 pasaules čempionātā ienāca kā “Red Bull” junioru programmas pilots un pirmās sezonas aizvadīja “Toro Rosso” sastāvā. Pēc tam viņš pievienojās “Renault” komandai, kuras rindās veica nedaudz vairāk par sezonu, bet tad divas sezonas pavadīja “McLaren”. Pagājušajā gadā spānis kļuva par “Ferrari” pilotu un rezultātu ziņā bija pārāks par Leklēru.

“Karloss ir ļoti labs sacīkšu pilots,” atzīst Helmuts Marko. “Viņš neaizgāja no “Red Bull” tāpēc, ka nebūtu bijis pietiekami ātrs. Jebkurā gadījumā, viņš parādīja, ka Leklērs iespējams nemaz nav tāds brīnumbērns, par kādu cilvēki viņu iepriekš uzskatīja.”

Sainss pērn četras reizes kāpa uz pjedestāla un kopvērtējumā izcīnīja piekto vietu, zaudējot tikai “Red Bull” un “Mercedes” komandu pilotiem, kamēr Leklērs pirmajā trijniekā iekļuva vienreiz un sezonu noslēdza septītais, zaudējot arī Lendo Norisam no “McLaren”.

Marko prāto, ka Sainss būtu gatavs kļūt par čempionu, ja “Ferrari” spēs piedāvāt cīņai par titulu derīgu mašīnu.

“Jauno noteikumu dēļ ir grūti prognozēt nākamo sezonu,” saka Marko. “Bet, ja “Ferrari” būs spēruši lielu soli uz priekšu savas mašīnas veiktspējā, Karloss pavisam noteikti cīnīsies par titulu.”