WRC Montekarlo rallijā pēc piektdienas ātrumposmiem pārsteidzošā līderpozīcijā izvirzījies deviņkārtējais pasaules čempions Sebastiens Lēbs no M-Sport komandas. Otrajā vietā astoņkārtējais čempions Sebastiens Ožjē, bet trešais Elvins Evanss.

Pasaules rallija čempionāta jaunā 2022. gada sezona beidzot ir sākusies ar leģendāro ralliju Montekarlo. Šis ir arī vēsturē pirmais rallijs ar WRC klasi aizstājušo jauno Rally 1 klasi, par kuru plašāku izklāstu variet izlasīt šeit. Lai gan aktuālais čempions Ožjē pērn noslēdza pilna laika karjeru, Montekarlo meistars ir atkal ieradies papildināt savu uzvaru krājumu. Viņam pievienojies ir arī tautietis Lēbs, kurš pirmo reizi startē M-Sport sastāvā un ir nupat atgriezies no Dakaras rallijreida.

Sezona ar diviem nakts ātrumposmiem sākās jau ceturtdien. Tajos dominēja rallija favorīts Ožjē, 6,7 sekundes priekšā otram vecmeistaram Lēbam. Iezīmējās arī pirmais jauno automašīnu spēku samērs – pēc pirmā ātrumposma pirmajā sešiniekā divas Toyota Yaris un četras M-Sport Ford Puma automašīnas. Sarežģīts sākums Hyundai ar dažādām tehniskām problēmām.

Ots Tanaks
Ots Tanaks

Piektdiena iesākās absolūtā Lēba dominancē. Tāpat arī diena daudz cerīgāka sāka izskatīties Hyundai nometnē. Ceturtajā ātrumposmā igaunis Ots Tanaks pat uzrādīja otro ātrāko laiku. Rallija piektajā ātrumposmā pēc trešās uzvaras pēc kārtas vadībā izvirzījās Lēbs, tādējādi 47 gadu vecumā kļūstot par WRC vēsturē vecāko rallija līderi. Turklāt ļoti piesardzīgs ātrumposms no Ožjē puses nozīmēja, ka otrajā vietā izvirzījās pērnais vicečempions un šī gada titula favorīts Evanss. Septītajā ātrumposmā čempions Ožjē gan atguva pozīciju un uzvarēja dienas pēdējo – astoto ātrumposmu. 9,9 sekunžu pārsvars joprojām M-Sport pārstāvim Lēbam. Septītajā ātrumposmā izcils brauciens Lēba komandas biedram Gasam Grīnsmitam. Jaunais britu braucējs izcīnīja savu karjeras pirmo ātrumposma uzvaru, pierādot, ka M-Sport tiešām ir uzbūvējuši ļoti konkurētspējīgu automašīnu. M-Sport gan diena nesākās perfekti – iespaidīgā avārijā no ceļa noskrēja jaunā franču cerība Adriens Furmo, iznīcinot savu Ford Puma. Tehniskas likstas ar hibrīdu Grīnsmitam un blāva diena Brīnam nozīmēja, ka regulāros komandas braucējus apsteidza Hyundai lieliskais kaujas sastāvs Tjērī Noivils un Ots Tanaks. Abi braucēji attiecīgi ceturtajā un piektajā vietā.

Adriena Furmo avārija
Adriena Furmo avārija

WRC 2 ieskaitē par uzvaru sīva cīņa starp pērno čempionu Andreasu Mikelsenu un francūzi Stefanu Lefevru. Dienu gan līderpozīcijā uzsāka cits francūzis Ēriks Kamillī, taču braucējs pieļāva kļūdu un sabojāja sava Citroen spēkrata piekari. Vadību pārņēma Mikelsens, kuru pēdējā ātrumposmā apsteidza Lefevrs, izvirzoties 1,4 sekunžu vadībā. Abus noķert lūko arī trešais francūzis trešajā vietā esošais pērnais WRC 3 čempions Johans Rosels.

Montekarlo WRC rallijs turpināsies ar vēl deviņiem ātrumposmiem sestdien un svētdien.