1996. gada F1 pasaules čempions Deimons Hils uzskata, ka pēc pirmās aizvadītās sezonas ir ļoti grūti vērtēt Mika Šūmahera sniegumu. Tajā pašā laikā viņš neslēpj, ka no cilvēciskā viedokļa jaunais vācietis ir patīkamāka persona nekā viņa tēvs.

Miks Šūmahers debijas sezonā pārstāvēja “Haas” komandu, kas no tehniskā viedokļa bija izteikti vājākā. Līdz ar to jau laikus tika uzstādīts, ka pilotam galvenais ir gūt pieredzi un mācīties, par rezultātiem nedomājot. Punktus viņš neizcīnīja, taču maz ticams, ka ar šādu mašīnu tas būtu izdevies arī kādam pieredzējušākam braucējam.

“Viņam tika dota iespēja mācīties, neprasot no viņa pārāk daudz,” sacīja Hils. “Un tieši tajā slēpjas lielākā problēma. Viņš atrodas prožektoru gaismā, bet tajā pašā laikā vienkārši dara savu lietu. Var noprast, ka viņš par sevi spēj pastāvēt, un no komandas par viņu esmu dzirdējis tikai labu. Viņš smagi strādā un saprot, kas ir vajadzīgs.”

22 gadus vecajam Šūmaheram ir līgums ar “Ferrari” rūpnīcu, un tās vadītāji izteikuši vēlmi kaut kad nākotnē redzēt sportistu savā komandā. Arī Hils uzskata, ka vairāk par jaunā pilota talantu varētu spriest, ja viņam būtu ātrāka formula.

“Kādā momentā viņam būtu jānokļūst konkurētspējīgākā komandā, bet varbūt jau šogad “Haas” būs tāda komanda,” prāto Hils. “Līdz šim viņš bija paslēpies kaut kur pašā aizmugurē, tāpēc nevaram par viņu īsti spriest. Šobrīd ir ļoti grūti vērtēt viņa sniegumu.”

Hils savulaik aizvadīja spraigas un pat skandalozas cīņas ar Mihaelu Šūmaheru, abiem trasē arī bija dažādas saķeršanās, līdz ar to ārpus trases šie braucēji ne tuvu nebija draugi.

“Un jā, viņš ir jauks,” runājot par Miku Šūmaheru, neslēpj Hils. “Viņš vienmēr sveicinās. Ar Mihaelu mēs nebijām ļoti tuvi. Trasē gan dažreiz nokļuvām viens otram pat ļoti tuvu, bet ne sociāli. Miks man šķiet runātīgāks nekā viņa tēvs savas karjeras pirmsākumos.”