Šodien oficiāli tika paziņots, ka Bahreinas “Grand Prix” izcīņa tiks rīkota vismaz līdz 2036. gadam. Tas ir uz garāko termiņu noslēgtais līgums par sacensību rīkošanu visā “Formula 1” vēsturē.

Vēl pagājušajā mēnesī tika paziņots par jaunu līgumu ar Singapūras GP organizatoriem, kas paredz sacensību rīkošanu līdz 2028. gadam. Savukārt novembrī līdz 2025. gada F1 čempionāta vienojās par posma rīkošanu Ķīnā. Līgums par posmu Saūda Arābijā, kur pērn F1 posms notika pirmo reizi, ir uz desmit gadiem, bet kontrakts ar Kataru parakstīts līdz 2032. gadam. Tāpat arī Abū Dabī trase, kur pēdējos gados norisinājās čempionāta pēdējais posms, ir vienojusies rīkot sacensības līdz 2030. gadam.

Šobrīd Tuvajos Austrumos notiek jau vairāki čempionāta posmi, bet Bahreinas GP savulaik 2004. gadā kļuva par pirmajām F1 sacensībām, kas aizvadītas šajā reģionā. Kopš tā laika posms Sahiras trasē aizvadīts jau 17 reizes. Visvairāk reižu – piecas – šeit uzvarējis Lūiss Hamiltons, kurš triumfējis arī pēdējos trīs gadus pēc kārtas.

Tas, ka Bahreinas GP ir īpaša vieta čempionātā, runā arī fakts, ka no šī gada tur tiks rīkots sezonas pirmais posms. Ilgus gadus šāds statuss bija Austrālijai, bet pērn, kad “Covid-19” dēļ daudzus posmus atcēla – Austrijai. Pagājušajā gadā turklāt Bahreinā tika rīkoti divi posmi pēc kārtas. Tāpat tur tiek aizvadīti oficiālie pirmssezonas testi.

Pēc dažām pirmajām Bahreinā aizvadītajām sacīkstēm, 2007. gadā to rīkotāji tika pie līguma līdz 2016. gadam. Jau dažus gadus pirms kontrakta termiņa beigām tika parakstīta jauna vienošanās līdz 2021. gadam.