Izvēloties jaunas spuldzes, autovadītāji parasti pievērš uzmanību to cenai, solītajam kalpošanas laikam un tam, vai tās nav grūti nomainīt. Visi pārējie pirkumi iedzīvotāju grozos ir atbilstoši personīgajām vajadzībām: tie, kuri nepanes laktozi, neizvēlas piena produktus, meklē īpašu apģērbu sportam, uzvalku vai kostīmu svētkiem utt. Saskaņā ar Philips efektīvu apgaismojuma risinājumu ekspertu Pjotru Vajčiku, kurš pārstāv Lumileds zīmolu, autovadītājiem vajadzētu izvēlēties arī halogēnās spuldzes, ņemot vērā viņu vajadzības un dzīvesveidu.

Viņaprāt, pat parastās halogēnās spuldzes jāizvēlas pēc tādiem faktoriem kā dzīvesvieta, kādi attālumi ikdienā jāveic. Apgaismojums var kļūt arī par auto stila detaļu.

Var atrast pat vismaz 1500 stundas kalpojošas spuldzes

“Tiem, kuri veic lielus attālumus pa labi apgaismotiem ceļiem, piemēram, maršrutā Viļņa-Kauņa, ieteicams izvēlēties spuldzes, kuru ražotāji sola pēc iespējas ilgāku kalpošanas laiku. Šādas spuldzes parasti kalpo ilgāk, jo tās nav īpaši spilgtas. Jau tagad var atrast pat vismaz 1500 stundas kalpojošas spuldzes, ar kurām pilsētas ielās var nosegt ap 80 000 cilv/km,” stāsta eksperts.

P. Vajčiks norāda, ka uz šosejas dzīvojošie nereti saskaras ar šķēršļiem, kas apgrūtina pārvietošanos ar automašīnu, it īpaši tumšajā laikā: neasfaltēti, bedraini ceļi, neapgaismotas ielas un, ja ceļš atrodas pie meža, savvaļas dzīvnieki. Šādā gadījumā ieteicams izvēlēties automašīnas spuldzes, kas apgaismo pēc iespējas lielāku attālumu, lai pēc iespējas vairāk laika būtu reaģēšanai uz šķēršļiem un būtu garāks bremzēšanas ceļš. “Tādas spuldzes jāmeklē, ņemot vērā parametrus uz iepakojuma, piemēram, + 80%, + 130% un tā tālāk. Šis procents norāda, cik tie ir gaišāki par likumā noteikto minimumu, ”saka eksperts. Jāpiebilst gan, ka šādu spuldžu mūžs parasti ir gandrīz divas reizes īsāks nekā tām pašām spuldzēm, kas izstaro mazāku gaismu.

LED spuldzes – zems enerģijas patēriņš

Tirgū esošo spuldžu daudzveidību noteica ne tikai atšķirīgie dzīves apstākļi, braukšanas apstākļi un cilvēku vajadzības, bet arī stils. 1991. gadā kinoteātros izmantotā ksenona spuldžu tehnoloģija ar jaudīgo gaismas sadali projektoros ir pielāgota izmantošanai automašīnu ražošanā, īpaši populāras ir kļuvušas LED spuldzes ar savu stilīgo apgaismojumu un zemo enerģijas patēriņu. Lai arī tirgū ir daudz dažādu un jau iepriekš pieminētu stilīgu iespēju, halogēns, pēc ekspertu domām, joprojām ir populārākais. Tāpēc ražotāji iegulda spēku halogēnu spuldžu izstrādē ne tikai gaismas intensitātes, ilgstošas ​​lietošanas, bet arī stila ziņā. Vajčiks saka, ka tagad tirgū ir spuldzes, kurām ir zila, dzeltena, zaļa, violeta un citas krāsas. Šīs spuldzes atbilst likumā noteiktajām prasībām: šādas spuldzes joprojām izgaismo vidi baltā krāsā neatkarīgi no priekšējos lukturos redzamās nokrāsas.

Pēc Vajčika domām, auto spuldzes ir viena no svarīgākajām automašīnu detaļām, kas ietekmē drošu pārvietošanos, tāpēc, izvēloties spuldzes, iedzīvotājiem būtu jādomā, cik bieži, kur un kādos apstākļos viņi brauc. „Tāpat apkalpojošajam personālam jāpatur prātā, ka, mainot klienta automašīnai spuldzes, jāņem vērā, kā automašīna tiek izmantota: varbūt klients regulāri dodas komandējumos, vai varbūt viņa ikdienas braucieni ar automašīnu aprobežojas pilsētas robežas. To zinot, ir iespējams droši un stilīgi uzstādīt automašīnas spuldzes un braukt ilgu laiku, neuztraucoties par maināmām spuldzēm,” stāsta eksperts.

Vairāk informācijas par halogēna spuldzēm: Ledauto un Octas.